«Результати карантину вихідного дня проявляться за два тижні» — Степанов

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Листопада 2020, 15:09
Ірина Требунських
21 Листопада 2020, 15:09
Максим Степанов

Результати так званого «карантину вихідного дня», введеного в Україні з 14 вересня, слід очікувати не раніше, ніж за два тижні. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу сьогодні, 21 листопада.

Минулими вихідними дотримання карантину вихідного дня було так собі. Є закони епідеміології, це аксіома: неможливо на наступний день після карантину побачити зменшення захворюваності, — сказав міністр.

Степанов підкреслив, що жорсткіші заходи вводитимуться при загрозі повного колапсу медичної системи, адже наразі головним показником є кількість людей, які госпіталізуються. «Якщо виходити із сьогоднішнього відсотка важкохворих, які потрапляють у лікарню, то показник майже 30 тисяч хворих на добу протягом певного періоду може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему», — уточнив голова МОЗ.

Під час брифінгу посадовець підкреслив, що якщо показники зупиняться на 12-13 тисячах нових випадків COVID-19 на добу, то система це витримає.

Станом на 20 листопада в країні нараховується 25 493 ліжко-місця з підведеним киснем, а на початку квітня цей показник становив майже 3500. Вільними в країні наразі залишаються 11 815 ліжок із підведеним киснем. Однак ситуація із заповненістю ліжко-місць різниться в областях.

Станом на ранок 21 листопада в Україні зафіксували 14 580 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Серед захворілих — 610 дітей та 590 медпрацівників. За минулу добу від коронавірусної хвороби померли 215 людей, а одужали — 7989 осіб.

Як повідомляли «Кримські новини», 11 листопада Кабмін ухвалив рішення про відмову від адаптивного карантину і запровадження на території України обмежень помаранчевого рівня. Уряд вирішив, починаючи з 14 листопада, на три тижні запровадити карантин вихідного дня.