Республіканці в Конгресі США вимагають негайних санкцій проти «Північного потоку-2»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
02 Червня 2021, 11:
Тетяна Нікішина
02 Червня 2021, 11:

Головний республіканець Комітету в закордонних справах Палати представників Майкл Маккол, а також 20 його однопартійців закликали уряд США скасувати обмеження на санкції проти компанії-оператора Nord Stream-2.

Про це йдеться в офіційному листі-зверненні членів Конгресу США до голови Держдепартаменту.

Обґрунтування, надане Конгресу щодо скасування санкцій (проти компанії Nord Stream 2 AG та її гендиректора Маттіаса Варніга, — прим. ред.), є дуже проблематичним, — йдеться в документі.

Як пояснюють конгресмени, твердження Держдепу, що введення таких санкцій «негативно вплинуло б на відносини США з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками й партнерами» повністю не відповідає позиції країн Центральної та Східної Європи, зокрема й України. Саме ці союзники та партнери мають найбільші проблеми з безпекою та економікою, що пов’язані з «Північним потоком-2», наголошують законодавці.

Ми вимагаємо, щоб ви негайно усунули ці непродумані винятки (щодо санкцій, — прим. ред.) та застосували обов’язкові повноваження, прийняті Конгресом, — йдеться у листі.

Конгресмени наполягають, що «жорсткі й однозначні публічні заяви (Держдепу щодо «Північного потоку-2», — прим. ред.) потрібно поєднувати з жорсткими та однозначними діями».

Окрім того, на думку республіканців, «що довше адміністрація Джо Байдена зволікатиме, то більше посилюватиме зловмисний вплив Путіна по всій Європі».

Як повідомляли «Кримські новини», народні депутати Верховної Ради проголосували за проєкт постанови №5520 щодо звернення до Конгресу США. Вони просять запровадити санкції проти газопроводу «Північний потік-2».

У документі Рада закликає Палату представників та Сенат Конгресу США використати усі можливі інструменти, передбачені американським законодавством, щоб зупинити будівництво газопроводу в межах проєкту «Північний потік-2».