Репресії у СІЗО Башкортостану: хворого фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Саледінова відправили до штрафного ізолятора на тиждень | QHA media
Репресії

Репресії у СІЗО Башкортостану: хворого фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Саледінова відправили до штрафного ізолятора на тиждень

01 Липня 2020, 18:32
Закрити

В російській Республіці Башкирії продовжують застосовувати фізичний і психологічний тиск до кримських політв’язнів. Так, фігуранта «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Айдера Саледінова відправили на тиждень до штрафного ізолятора за те, що він не з’явився на ранковому шикуванні. Про це розповіла дружина політв’язня Гузаль Сулейман-заде, передає «Кримськотатарський ресурсний центр».

Дружина пояснила, що до цього Саледінов почувався зле, що скоріш за все і стало причиною неявки.

Він якраз хворів, погано себе почував і не зміг вчасно вийти на шикування. За це йому дали сім днів ШІЗО. У ШІЗО дали якийсь антибіотик і зараз чоловік почувається краще, — розповіла Сулейман-заде.

Зазначається, що Саледінову тільки зараз надали телефонну картку, тож він вже може телефонувати рідним.

«Кримські новини» повідомляли, що на фігурантів «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва і Айдера Саледінова чинять тиск у виправній колонії Башкортостану. Для тиску на політв’язнів у башкирській федеральній службі виконання покарань використовують накладення надуманих стягнень, тримання у нелюдських умовах штрафних ізоляторів та інших камер.

Нагадаємо, що фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» заарештували у жовтні 2016 року.

Трьох фігурантів «першої сімферопольської групи» Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова, засуджених у справі «Хізб ут-Тахрір», етапували з ростовського СІЗО до в’язниці у Башкортостані в січні 2020 року.

Дивитись ще: