Рекордно високий відсоток громадян України вважає Голодомор геноцидом — соцопитування | QHA media
Цифри
19 Листопада 2019, 16:49

Рекордно високий відсоток громадян України вважає Голодомор геноцидом — соцопитування

Закрити

Згідно з результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг», 82% громадян України вважають, що Голодомор 1932 — 1933 рр. був геноцидом українського народу.

Тих, хто не підтримує цю тезу — 11%, вагаються — 7%.

У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто однозначно згоден з цим твердженням, зросла.

У 2018 році визнавали Голодомор геноцидом 79% опитаних, у 2017 році — 77%, у 2016 році — 72%, а у 2011 році так вважали лише 58%.

Найбільший відсоток визнання Голодомору геноцидом українського народу на заході країни — 95%, у центрі — 87%, на півдні — 72%, на сході — 61%.

У той же час в ідеологічному розрізі помітно менше схильні підтримувати це твердження ті, хто шкодує про розпад СРСР. Незважаючи на це, навіть у цій групі спостерігається більшість тих, хто згоден з визнанням Голодомору геноцидом українського народу.

73% опитаних відзначили, що у цьому році планують запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору в пам’ять про загиблих від голоду (четверта субота листопада).

20% сказали, що не робитимуть цього. У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто має намір запалити свічку, дещо зросла.

Ініціатива запалити свічку пам’яті знаходить трохи більшу підтримку на заході та в центрі (87% і 74% відповідно). У той же час на півдні (68%) і сході (54%) теж значна частина опитаних зазначила, що візьме участь в цій акції.

Ініціатива запалити свічку пам’яті частіше знаходить відгук серед старших опитаних, ніж серед молодших.

Відповідно такий намір має абсолютна більшість з тих, хто визнає Голодомор 1932 — 1933 рр. геноцидом. Незважаючи на це, навіть третина з тих, хто не підтримує цю тезу, також відзначили свої плани запалити свічку пам’яті.

Під час дослідження було опитано 3000 респондентів від 18 років і старше шляхом особистого інтерв’ю. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження — не більше 1,8%.

Дивитись ще: