Развожаєв, Гоцанюк і компанія. Євросоюз опублікував прізвища сімох осіб, яких внесено до санкційного списку за так звані «вибори» в окупованому Криму

Новини
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2020, 18:37
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2020, 18:37

Рада Євросоюзу із загальних питань додала сім чоловік до списку осіб, які підпадають під санкції ЄС за «підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України».

Санкції накладені за причетність до організації 8 вересня 2019 року так званих «виборів» в анексованому Криму і Севастополі, йдеться в журналі ЄС.

До списку внесені «тимчасово виконуючий обов’язки губернатора» Севастополя Михайло Развожаєв, так званий «голова Ради міністрів» Криму Юрій Гоцанюк та член «Законодавчих зборів» Севастополя Катерина Алтабаєва.

Також у список потрапили Сергій Даниленко — «голова ЦВК» Севастополя, Лідія Басова — «заступниця голови ЦВК» Севастополя та Катерина Пиркова — «секретар ЦВК» Севастополя і Володимир Нємцев — «голова Законодавчих зборів» Севастополя.

Індивідуальні санкції включають заморожування активів фізичних та юридичних осіб у Євросоюзі та заборону на поїздки в країни ЄС.

Ці обмежувальні заходи були введені вперше у березні 2014 року щодо осіб та організацій, яких в Євросоюзі розцінюють як таких, що «підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України».

Як повідомив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, до санкційного списку входять 177 людей та 44 організації.

Окрім них, у зв’язку із українською ситуацією, діють також економічні санкції, що зачіпають окремі сектори економіки Росії, та обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя.

У грудні Євросоюз продовжив секторальні санкції проти РФ ще на півроку. Традиційно кожні півроку канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон доповідають лідерам ЄС про перебіг виконання Мінських угод, з якими пов’язані економічні санкції проти РФ.