Рада звернулася до президента Італії забезпечити дотримання об’єктивності в апеляції нацгвардійця Марківа | QHA media
17 Січня 2020, 16:33

Рада звернулася до президента Італії забезпечити дотримання об’єктивності в апеляції нацгвардійця Марківа

Закрити

Верховна Рада сьогодні, 17 січня, звернулася до президента Італії Серджо Матарелли і парламенту Італії з проханням забезпечити об’єктивність апеляційного провадження стосовно старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа.

Народні депутати зазначають, що судовий процес над військовослужбовцем в Італії проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері.

Image result for виталий маркыв

Зокрема, під час слухання докази сторони обвинувачення базувалися на чутках та упередженнях, суд також відхилив запит на проведення огляду місця події на горі Карачун (поданий захистом Віталія Марківа), а ймовірна причетність російської та проросійської сторони, присутніх там під час трагедії, не розслідувалася.

Верховна Рада звернулась до Президента Італії з проханням забезпечити об’єктивність апеляційного провадження стосовно…

Опубліковано МВС України Пʼятниця, 17 січня 2020 р.

Окремо Рада наголошує на тому, що під час судового розгляду не було надано чітких однозначних доказів провини українських військових взагалі, чи Віталія Марківа зокрема, — йдеться у тексті звернення.

У тексті, який опубліковано на сайті парламенту, окремо наголошується, що Верховна Рада з розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення суду міста Павія (регіон Ломбардія, Італійська Республіка) від 12 липня 2019 року стосовно Марківа.

Постанову підтримали 323 нардепа.

QHA media повідомляло, що італійський суд засудив до 24 років позбавлення волі бійця Нацгвардії Віталія Марківа. Його визнали винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Дивитись ще: