Рада ЄС ухвалила санкції проти білоруських посадовців

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Листопада 2020, 18:25
Фото: EPA
Ірина Требунських
06 Листопада 2020, 18:25

Рада Євросоюзу ухвалила додатковий список санкцій щодо Білорусі за фальсифікацію президентськких виборів і застосування насильства до мирних демонстрантів. Список осіб, до яких застосовують обмеження, опублікували на офіційному сайті Ради ЄС.

Під санкції також потрапив самопроголошений президентом Олександр Лукашенко, його син Віктор Лукашенко та ще 13 білоруських чиновників.

З огляду на серйозність ситуації у Білорусі, через триваючі репресії проти громадянського суспільства та опозиційних активістів, Олександр Лукашенко та ще 14 осіб включені до списку осіб та суб'єктів, до яких застосовуються обмежувальні заходи, — йдеться в ухваленому рішенні.

До санкційного списку потрапили глава адміністрації Лукашенка Ігор Сергеєнко, речниця Наталія Ейсмонт, глава КДБ Іван Тертель, глава слідчого комітету Іван Носкевич, глава Конституційного суду Петро Міклашевич, заступник міністра інформації Ігор Бузовський, командир підрозділу спецпризначення ALFA Сергій Зубков, колишній держсекретар Ради безпеки Андрій Равков та інші.

Санкційними заходами є заморожування фінансових активів у ЄС і заборона на видачу віз до країн Євросоюзу зазначеним у списку особам.

Як повідомляли «Кримські новини», на зустрічі міністрів закордонних справ 27 країн Євросоюзу в Люксембурзі було узгоджено санкції проти Олександра Лукашенка та ще одні санкції проти Росії.

Раніше про введення санкцій проти білоруських офіційних осіб у зв’язку із фальсифікацією виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту заявили Латвія, Литва і Естонія.