Рада ухвалила заяву щодо подій у Білорусі: назвала вибори нечесними та підтримала запровадження санкцій ЄС | QHA media
15 Вересня 2020, 16:10

Рада ухвалила заяву щодо подій у Білорусі: назвала вибори нечесними та підтримала запровадження санкцій ЄС

Закрити

Офіційно оприлюднені результати виборів президента Білорусі не відображають реального волевиявлення громадян, заявляють народні депутати. Верховна Рада вважає неприпустимим залучення сил Росії та Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) для врегулювання ситуації у Білорусі.

Про це йдеться у заяві Верховної Ради щодо ситуації в Білорусі, затвердженій постановою ВР (№ 3053а), яку підтримали 228 народних депутатів.

Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України, — йдеться у заяві.

ВР вважає, що президентські вибори у Білорусі не були ані вільними, ані чесними і проведені в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

Також зазначається, що вибори «пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами у реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців».

Народні депутати вважають неприпустимим залякування опонентів, їхнє ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях.

Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян, — наголошується у заяві.

Парламент України засуджує застосування «надмірної сили і жорстокості» з боку правоохоронних органів Білорусі.

«Ми приєднуємося до оцінок Європейського Союзу щодо недемократичного характеру президентських виборів у Білорусі та підтримуємо запровадження санкцій стосовно відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників», — додається у заяві.

ВР вимагає звільнення всіх затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації переслідувань як за політичними мотивами своїх опонентів, так і громадян Білорусі, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади.

Ми рішуче засуджуємо і вважаємо неприйнятними незаконні затримання українських громадян. Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси, — йдеться у заяві.

Автори заяви наголошують, що Україна поважає суверенітет Білорусі й рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони у причетності до дестабілізації ситуації в цій країні.

ВР закликає білоруську владу налагодити рівноправний діалог з білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи.

Одним з варіантів могли б бути нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій, — наголошується у заяві.

Як повідомляли «Кримські новини», білоруси, які мітингують проти влади Олександра Лукашенка, оголосили загальнонаціональний страйк доти, доки опозиційну кандидатку Світлану Тихановську не визнають новою президенткою або не призначать нові вибори.