Рада просить Конгрес США запровадити санкції проти «Північного потоку-2»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Травня 2021, 17:25
Тетяна Нікішина
21 Травня 2021, 17:25

Народні депутати Верховної Ради (ВР) проголосували за проєкт постанови №5520 щодо звернення до Конгресу США. Вони просять запровадити санкції проти газопроводу «Північний потік-2».

Про це стало відомо з постанови №5520 засідання ВР.

За ухвалення відповідної постанови проголосували 292 народних депутати.

У документі Рада закликає Палату представників та Сенат Конгресу США використати усі можливі інструменти, передбачені американським законодавством, щоб зупинити будівництво газопроводу в межах проєкту «Північний потік-2».

У пояснювальній записці до документу йдеться, що газопровід є одним із інструментів Росії у гібридній війні проти України. Водночас, метою «Північного потоку-2» є розділення Європи, посилення залежності ЄС від постачання російського газу та створення механізму тиску на Україна та інші держави Європи. Саме для відвернення ворожих дій РФ нардепи вважають за доцільне звернутись до палат Конгресу з проханням посилити санкційний тиск і завадити завершенню будівництва газопроводу.

Зупинку будівництва газопроводу пропонують зробити шляхом запровадження санкцій проти всіх учасників цього російського геополітичного проєкту, зокрема проти компанії Nord Stream AG.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора «Північного потоку-2» — Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга.

Водночас Держдепартамент США запропонував ввести санкції щодо чотирьох російських кораблів, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2», і чотирьох пов'язаних з проєктом компаній.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав відмову США від введення санкцій проти оператора «Північного потоку-2» позитивним сигналом.

Як повідомляли «Кримські новини», держсекретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові з очільником МЗС Німеччини Гайко Маасом заявив, що Сполучені Штати Америки мають намір протистояти спробам Москви підірвати колективну безпеку трансатлантичної спільноти, зокрема, за допомогою проєкту газопроводу «Північний потік-2».