Рада продовжила пільговий період для розмитнення «євроблях». Нардепи запевняють, що це — останнє відтермінування | QHA media
12 Вересня 2019, 12:46

Рада продовжила пільговий період для розмитнення «євроблях». Нардепи запевняють, що це — останнє відтермінування

Закрити

Сьогодні, 12 вересня, Верховна Рада вчергове ухвалила рішення щодо продовження пільгового періоду, протягом якого до власників автомобілів на іноземній реєстрації не будуть застосовувати штрафні санкції за порушення митного режиму перебування таких машин в Україні.

За цей закон проголосувало 284 депутата.

За словами авторів законопроекту, це відтермінування, яке триватиме до 20 листопада 2019 року, є останнім і більше не буде продовжуватися.

Попередній період звільнення від штрафів тривав до 24 серпня. Тоді набули чинності наступні штрафні санкції:

  • У разі перевищення терміну доставки транспортних засобів до кордону від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 8,5 тис. грн ($325).
  • Якщо термін перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягне 170 тис. грн ($6510) або автомобіль може бути конфіскований.
  • Аналогічні розміри штрафів встановлені у разі перевищення термінів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.
  • Окрім цього, передбачена відповідальність за передачу «євробляхи» у володіння або розпорядження іншій особі, а також її використання в комерційних цілях. У разі такого порушення доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 34 тис. грн ($1302).

Після закінчення попереднього пільгового періоду були оштрафовані 240 власників таких автомобілів.

Фото: 24tv.ua

8 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про зниження вартості розмитнення в Україні автомобілів на європейській реєстрації («євробляхи»). Закон змінює ставки акцизного податку: для автомобілів з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

Дивитись ще: