Рада ООН з прав людини закликала Росію скасувати заборону Меджлісу

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Вересня 2020, 18:
Ірина Требунських
15 Вересня 2020, 18:

Сьогодні, 15 вересня, у Женеві під час 45 сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) обговорюють доповіді Верховного комісара ООН з прав людини, серед яких і «Проміжна доповідь щодо стану з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

Про це повідомляє постійне представництво України в Женеві у Facebook.

Постійний представник України Юрій Клименко від імені 41-ї держави виголосив Спільну заяву щодо стану з правами людини в тимчасово окупованому Криму, який є частиною України. У заяві країни підтримали заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гуттереша до Росії як окупаційної влади дотримуватися міжнародного права.

Росія має виконати наказ Міжнародного суду та скасувати заборону Меджлісу – представницького органу кримськотатарського народу, а також забезпечити безперешкодний доступ у Крим для моніторингових механізмів у галузі прав людини, — йдеться у спільній заяві.

У своєму виступі делегація України також рішуче засудила так звані «вибори» до незаконних органів окупаційної «влади» на території АРК, організовані 13 вересня 2020 року.

45-та сесія Ради ООН з прав людини (РПЛ), що проходить у Женеві 14 вересня – 6 жовтня, розпочала обговорення доповідей...

Опубліковано Permanent mission of Ukraine in Geneva Вівторок, 15 вересня 2020 р.

Постійне представництво України в Женеві привернуло увагу управління Верховного комісара ООН з прав людини та спецдоповідача до маніпуляцій з питанням водозабезпечення в Криму, до яких вдається держава-окупант. У заяві наголошується, що окупанти використовують прісну воду для власних військових об’єктів, обмежуючи водопостачання населенню.

Постійне представництво України в Женеві привернуло увагу Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) та...

Опубліковано Permanent mission of Ukraine in Geneva Вівторок, 15 вересня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», Антоніу Гутерреш, який на виконання резолюції Генасамблеї оприлюднив доповідь про порушення прав людини в тимчасово анексованому Криму, задокументував нові порушення Росією міжнародного гуманітарного права. Йдеться про обмеження релігійних прав, мирних зібрань, упереджене судочинство тощо.

Раніше постійний представник України при ООН Сергій Кислиця навів приклади порушення прав дітей на окупованих Росією територіях Криму та Донбасу.