Рада не підтримала законопроєкт про легалізацію короткоствольної зброї

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
04 Березня 2021, 18:59
Тетяна Нікішина
04 Березня 2021, 18:59

Верховна Рада не підтримала законопроєкт про легалізацію короткоствольної зброї у першому читанні. За документ №4335 проголосували лише 88 депутатів.

Автори документу пропонували дозволити тільки купувати та зберігати зброю. Носіння цивільної вогнепальної зброї заборонялося, крім випадків, передбачених законами.

Також передбачалося, що придбати зброю можуть тільки фізичні та юридичні особи. Але вони повинні бути дієздатними, мати громадянство України, не мати медичних протипоказань.

Крім того, громадяни, які хотіли б купити зброю, не повинні притягатися до адміністративної відповідальності протягом останнього року і мати судимість.

Також законопроєктом передбачалося, що люди, які вперше отримують зброю, повинні пройти спецкурс з поводження з нею.

Закон про обіг цивільної зброї не вирішує питання самозахисту українців, адже носіння зброї залишається забороненим, сказав сьогодні народний депутат з фракції «Європейська солідарність», Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський з трибуни Верховної Ради.

Тут багато говориться про самозахист і право людей. Хочу пояснити, що цей закон трохи не про це. Цей закон не відповідає на питання носіння зброї. Воно залишається забороненим. На цьому законі і тому, що він впроваджує, матимуть змогу заробити всі — виробники сейфів, карток, сигналізацій охоронних і решта структур. Це видно неозброєним оком, — сказав Забродський.

Ми тут говорили про непідконтрольну роздачу зброї. Так от міністру оборони дозволено роздавати нагородну зброю ні за що, — коментує генерал новели законопроєкта.

Крім цього, Забродський підкреслив, що законопроєкт несе значні ризики помилкового використання зброї.

Застосування — якщо ви думаєте, що коли до вас у будинок лізуть і ви можете застосувати зброю, то ні. Закон чітко визначає: самооборона і ніяк не захист майна. Натомість у перехідних положеннях зазначено, що тепер охоронець у супермаркеті, який буде озброєний цивільною зброєю, зможе застосувати її проти вас, якщо, на його думку, ви вчиняєте порушення. Людина після двох тижнів курсів буде визначати, вчиняєте ви порушення чи ні, — сказав народний депутат.

Нардеп вважає цей закон неприйнятним, неприпустимим і викривленим.

Як повідомляли «Кримські новини», минулого року у Луцьку озброєний чоловік взяв у заручники рейсовий автобус із пасажирами.