Питання створення національної автономії кримськотатарського народу потрібно винести на більш широкий дискурс — Кориневич | QHA media
13 Листопада 2019, 16:21

Питання створення національної автономії кримськотатарського народу потрібно винести на більш широкий дискурс — Кориневич

Закрити

Представник президента України в Криму Антон Кориневич заявив, що питання створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу необхідно винести на «більш широкий дискурс» і обговорити з українським суспільством.

Про це він повідомив під час брифінгу в Києві сьогодні, 13 листопада.

Представник президента в АРК підкреслив, що в цілому експертна рада зараз займається обробкою відповідних законопроєктів для створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу.

Що стосується питання національної автономії кримських татар, то це питання, як ми думаємо, необхідно винести на рівень дискурсу більш широкого, ніж зараз. Тобто для того, щоб суспільство розуміло, що мається на увазі, що в цьому немає загрози можливого сепаратизму або ще чогось, тому як наразі ми бачимо, що суспільство взагалі не дуже розуміє, про що йдеться, — сказав Кориневич.

У серпні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що одним із шляхів повернення Криму до складу України є визнання на конституційному рівні статусу національно-територіальної автономії півострова.

У той же день президент Володимир Зеленський під час відкриття Єдиного центру кримськотатарської діаспори у столиці Туреччини Анкарі заявив, що Україна не втомиться привертати увагу міжнародної громадськості до репресій в Криму і уважно вивчатиме проблеми кримських татар і переселенців.

Дивитись ще: