«Питання Криму треба порушувати завжди» — Чийгоз закликав владу не обмежуватися «дрібними кроками» в боротьбі за визволення українського півострова | QHA media
29 Листопада 2019, 14:22

«Питання Криму треба порушувати завжди» — Чийгоз закликав владу не обмежуватися «дрібними кроками» в боротьбі за визволення українського півострова

Закрити

Ніхто нікому не забороняє говорити на всіх міжнародних форматах про Крим як про захоплену територію, як про злочин і факт агресії Росії.

Про це QHA media повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз.

Він назвав маніпуляцією розмови про те, що Нормандський формат не передбачає обговорення анексії українського півострова.

За його словами, і переговорники Путіна, і сам Путін, говорячи про Донбас, завжди на думці тримають питання Криму. А запитання про нього незручні Кремлю, подібно до того як злочинцеві дискомфортно, коли йому нагадують про його злочин.

І недавня зустріч у Бішкеку зайве тому підтвердження (заходи перед самітом країн ОДКБ ― прим. ред.). Бішкек теж не збирався з приводу Криму, проте Сергія Лаврова змусили відповідати на запитання, пов’язані з тим терором, який твориться проти кримських татар, ― сказав нардеп.

Чийгоз закликав владу порушувати проблему Криму як за сприятливих, так і за несприятливих умов.

Він також вважає, що Україні не варто обмежуватися «дрібними кроками» в боротьбі за звільнення Криму.

Будь-яку розмову з Росією про Крим треба починати з глобального вимоги — деокупації півострова, оскільки саме це допоможе позбутися репресій за національною і релігійною ознакою, етнічних утисків кримських татар і українців на півострові, заміщення населення та мілітаризації Криму.

Докладніше про те, як Україна може просунути питання Криму на зустрічі «нормандської четвірки», яка відбудеться в Парижі 9 грудня, читайте в матеріалі QHA media:

Дивитись ще: