Питання кримськотатарської автономії, ймовірно, не розглядатиметься парламентом у найближчі півроку — Умеров

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2019, 19:28
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2019, 19:28

Протягом півроку до виборів у Верховну Раду не варто очікувати розгляду питання про кримськотатарську національно-територіальну автономію.

Про це в інтерв'ю QHA media повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

Він вважає, що новий голова держави не порушуватиме питання кримськотатарської автономії у найближчі шість місяців, хоча теоретично такий варіант можливий.

Я маю на увазі, якщо президент одразу зрозуміє, про що йдеться, чого ми хочемо, якщо погодиться з нашим твердженням, що це — наше невід'ємне право, то він може внести це питання в Раду в будь-який час. Але навіть у цьому випадку за півроку до завершення нинішньої каденції парламенту законопроект, швидше за все, не пройде усі необхідні процедури. Там необхідна експертиза Конституційного суду, узгодження в парламентських комітетах і конституційна більшість для голосування, — сказав Умеров.

При цьому він нагадав, що декілька разів з вуст президента України Петра Порошенка лунали обіцянки подати ці законопроекти в Раду, але цього так і не сталося.

"Порошенко казав: ви маэте зрозуміти, Верховна Рада — дуже неоднорідна, буде важко зібрати необхідну кількість голосів. Але я ставив за приклад питання Томосу, інтеграції у ЄС і НАТО. На ці питання щоразу вдавалося знаходити більшість, причому іноді з першого разу", — підсумував Умеров.

Сьогодні, 18 травня, Петро Порошенко закликав майбутню українську владу законодавчо закріпити невід'ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на національно-територіальну автономію у складі України.