Пєсков прокоментував заяву Байдена щодо Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Березня 2021, 15:20
Дмитро Пєсков. Фото: rusplt.ru
Хельга Полтавка
01 Березня 2021, 15:20

Окупації Криму Росією 2014 року «не було», було «возз'єднання» півострова з РФ. Про це пишуть «РИА Новости».

Таку позицію Кремля сьогодні озвучив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков у відповідь на заяву президента США Джо Байдена у День спротиву окупації Криму.

Пєсков заявив, що про окупацію півострова ніхто не говорить, тому що це «було возз'єднання Криму з Росією». На його думку, це було результатом рішення Верховної Ради АРК, «відповідно до статусу Криму тоді у складі України».

За словами Пєскова, Крим «досить давно має статус одного з регіонів РФ», і це «треба просто визнати».

Байден заявив, що Вашингтон ніколи не визнає окупації Криму РФ.

Сьогодні Сполучені Штати продовжують підтримувати Україну і її союзників і партнерів. У цю похмуру річницю ми знову підтверджуємо просту істину: Крим — це Україна. Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають... анексію півострова Росією, і ми будемо виступати разом з Україною проти агресивних дій Росії, — заявляв Байден.

Джо Байден нагадав, що 26 лютого виповнюється сім років з того моменту, як Росія порушила міжнародне право і норми, за якими взаємодіють сучасні країни, а також суверенітет і територіальну цілісність України, коли вторглася до Криму.

Як відомо, приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ не контролює півостров.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Раніше, 23–24 лютого під тиском проросійських сил була проведена зміна виконавчих органів влади Севастополя. 11 березня Верховна Рада Автономної Республіки Крим і Севастопольська міська рада ухвалили «Декларацію про незалежність».

Як повідомляли «Кримські новини», Рада національної безпеки і оборони розглянула проєкт державної стратегії деокупації і реінтеграції АР Крим, впродовж двох тижнів члени РНБО мають внести свої правки, щоб ухвалити стратегію.