Путін вивів увесь корабельний склад Чорноморського флоту «подивитися» на Sea Breeze-2021

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Липня 2021, 17:11
Хельга Полтавка
02 Липня 2021, 17:11

Росія для «спостереження» за міжнародними навчаннями Sea Breeze-2021 вивела у Чорне море увесь корабельний склад свого Чорноморського флоту, намагаючись продемонструвати готовність застосувати силу.

Про це заявив представник ГУР МО Вадим Скібіцький, передає Головне управління розвідки міністерства оборони.

Скібіцький додав, що військова розвідка України зараз гарантує безпеку і моніторить розвиток ситуації навколо навчань Sea Breeze-2021.

Ми бачимо, що для спостереження за навчаннями Росія вивела в море майже весь наявний корабельний склад, який виконує не притаманні для нього завдання. Країна-агресор намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії явно не вистачає сил і засобів у Чорному морі, — заявив він.

Коментуючи інформацію про активізацію дій Чорноморського флоту РФ, представник військової розвідки зауважив, що сьогодні колективну безпеку в Чорноморському регіоні готові забезпечувати й нові країни — члени НАТО, яких не було за часів Радянського Союзу.

За словами Скібіцького, ці дії викликані страхом країни-агресора втратити свою домінуючу роль на півночі Чорного моря.

Розвідка відзначає, що з 2015 року РФ почала стрімко нарощувати в окупованому Криму свою військову складову.

І коли проходять міжнародні військові морські навчання, Росія відпрацьовує різні способи та методи ураження тих угруповань, які створюються в Чорному морі. Однак міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться, — сказав Скібіцький.

Проте, за словами, представника ГУР МО, намагання Кремля продемонструвати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях.

У свою чергу Міноборони Росії заявило, що «спостерігає» за італійським фрегатом у Чорному морі.

«Сили і засоби Чорноморського флоту розпочали контроль за діями фрегата УРО Virginio Fasan ВМС Італії, який зайшов 1 липня в акваторію Чорного моря», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляють італійці, військовий фрегат Virginio Fasan прибув у Чорне море 1 липня, пройшовши через протоку Босфор.

«Кримські новини» повідомляли, 28 червня почалися міжнародні військові навчання Sea Breeze-2021.

Нагадаємо, Росія «вимагала» від США скасувати Sea Breeze-2021, які проходять у Чорному морі.