Путін дав добро на спрощену видачу російських паспортів жителям ОРДЛО. Їх можна буде отримати усього за три місяці | QHA media

Путін дав добро на спрощену видачу російських паспортів жителям ОРДЛО. Їх можна буде отримати усього за три місяці

24 Квітня 2019, 16:20
Закрити

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Такий документ опубліковано на сайті Кремля.

Згідно з указом, скористатися правом отримати російський паспорт без проживання в Росії протягом п’яти років після отримання посвідки на проживання, підтвердження наявності коштів для існування, підтвердження володіння російською мовою і відмови від громадянства іноземної держави, тобто, за спрощеною процедурою, можуть особи, які постійно проживають в ОРДЛО.

Розгляд заяв про прийняття до громадянства жителів окупованого Донбасу «здійснюється в термін, що не перевищує трьох місяців» від дня подачі заяви та необхідного переліку документів, одним з яких є так званий «паспорт ДНР» або «паспорт ЛНР».

Як зазначається в тексті указу, таке рішення ухвалено Путіним «з метою захисту прав і свобод людини і громадянина», на підставі «загальновизнаних принципів і норм міжнародного права», а також відповідно до статті 29 федерального закону №62 від 31 травня 2002 року «Про громадянство РФ».

Путінський указ прокоментував ТАСС помічник президента РФ Владислав Сурков, який є негласним куратором у Кремлі ОРДЛО.

Це обов’язок Росії перед тими, хто говорить і думає російською, які зараз опинилися у дуже важкій ситуації через репресивні дії «київського режиму». У цих умовах рішення президента Росії є абсолютно справедливим і неминучим. Отримавши паспорти, люди відчуватимуть себе більш захищеними і вільними, — заявив Сурков.

Тим часом, жителі Криму і Севастополя, які проживають в умовах окупації, вже змогли отримати понад 140 тисяч нових закордонних паспортів України з біометричними даними.

Дивитись ще: