«Примусова паспортизація є елементом репресивної політики Росії в окупованому Криму» — МЗС | QHA media
16 Червня 2020, 12:05

«Примусова паспортизація є елементом репресивної політики Росії в окупованому Криму» — МЗС

Закрити

Нав’язана паспортизація є елементом системного тиску російської окупаційної «адміністрації» на громадян України, які проживають в тимчасово окупованому Криму. Нагадування про це опублікувало міністерство закордонних справ України сьогодні, 16 червня.

Нагадування є відповіддю на штучну дискредитаційну кампанію в інфопросторі щодо російських паспортів, які нав’язувалися громадянам України окупантами з березня 2014 року.

Після незаконної окупації Росія грубо порушила як українське законодавство, так і міжнародне право. У разі відмови мешканців Криму від отримання російських паспортів штучно обмежувалися їхні права на працевлаштування, медичний захист, соціальну і пенсійну допомогу, — зазначили у відомстві.

Громадяни України в окупованому Росією Криму фактично були позбавлені права вибору. Можливості відмови від російського паспорту окупанти обмежили, визначивши недостатню кількість відповідних центрів і встановивши закороткі терміни прийому заяв про відмову.

«Історія окупації засвідчила, що мешканці Криму мали всі підстави для побоювань, що через подачу заяв про відмову від російського громадянства окупаційна «влада» здійснювала «інвентаризацію» опонентів для проведення репресій», — підкреслили у МЗС.

Також у міністерстві зазначили, що підписаний нещодавно російським президентом Володимиром Путіним указ про позбавлення українців прав на володіння землею в тимчасово окупованому Криму є грубим порушенням міжнародного права і черговою спробою нав’язати російське громадянство.

Нагадаємо, 24 березня Володимир Путін розширив перелік територій, земельні ділянки яких не можуть належати «іноземцям» та «закордонним юридичним особам». До переліку потрапила більшість районів анексованого Криму та Севастополя, а також Керч, Ялта, Євпаторія та інші прибережні міста півострова. Місія США при ОБСЄ висловила стурбованість у зв’язку із указом Путіна щодо землі в окупованому Криму.

1 травня президент Росії підписав новий указ, згідно з яким ті, хто народилися і проживали в Криму і Севастополі, але виїхали до анексії півострова, можуть отримати громадянство РФ.

Як повідомляло QHA media, 3 червня окупанти запровадили нове правило для перетину адмінмежі анексованого Криму з Україною. Тепер кримчани, у яких є і паспорт України, і Росії, зможуть перетинати кордон тільки за паспортом громадянина РФ.

Дивитись ще: