Прикордонники розповіли, як бойовики блокують КПВВ на Донбасі для ОБСЄ і жителів ОРДЛО | QHA media
ВІДЕО
24 Липня 2020, 17:34

Прикордонники розповіли, як бойовики блокують КПВВ на Донбасі для ОБСЄ і жителів ОРДЛО

Закрити

Окупанти не пропускають патрулі СММ ОБСЄ на окуповану територію Донбасу. Про це повідомила пресофіцер Луганського прикордонного загону Неля Доценко.

Українські прикордонники фіксують блокування роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі з боку російські окупаційні сил. Бойовики не пропускають спостерігачів на окуповану територію.

Як пояснюють у прикордонній службі, російські бойовики блокують пересування наглядових патрулів, які направляються на окуповану територію, тому вони змушені повертатися на підконтрольну Україні територію.

Блокування переміщення спостерігачів прикордонники почали фіксувати з кінця березня.

На цей час ми зафіксували більше 100 таких випадків, коли наглядові патрулі не можуть проїхати на непідконтрольну Україні територію, — додала Доценко.

Також підконтрольні Росії бойовики на Донбасі дуже повільно здійснюють пропуск громадян з окупованих районів. Про це повідомила помічниця начальника Донецького прикордонного загону, начальник пресслужби Валерія Карпиленко.

«Пропуск громадян з тимчасово окупованої території України представниками російських окупаційних військ здійснюється повільно. Так, до контрольованої території України прослідували всього 16 осіб та 2 транспортних засоби. Громадяни наголошують, що бойовики пропускають дуже повільно і поривчасто, тобто маленькими групами», – поінформувала Карпиленко.

Як повідомляли «Кримські новини», голова ОБСЄ в Україні й ТКГ посол Хайді Грау під час відеозустрічі Тристоронньої контактної групи заявила, що ухвалено рішення про відкриття ще двох пропускних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування в Луганській області.

Нагадаємо, окупанти з 11 червня блокують роботу КПВВ, пропуск в ОРДЛО здійснювався лише через КПП «Станиця Луганська».

Дивитись ще: