«Прихильники СРСР» намагалися відновити радянську владу на Дніпропетровщині

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
01 Червня 2021, 13:36
Тетяна Нікішина
01 Червня 2021, 13:36

У Дніпропетровській області правоохоронці викрили групу, яка хотіла відновити радянські структури, заснувавши фейкові «народні ради». Таким чином «прихильники СРСР» намагались посягнути на конституційний лад України.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України (СБУ).

За інформацією СБУ, місцева жителька, що мала «досвід роботи» у створенні псевдовладних утворень, залучила до процесу майже 100 людей. Це відбувалось за координації російської громадської організації «Верховный Совет СССР».

Так звана «председатель Верховного Совета УССР» роздавала учасникам групи «справки о гражданстве СССР». Вона також проводила агітацію серед громадян із закликом взяти участь у «псевдовиборах» нових державних органів, — йдеться у повідомленні.

Крім того, оперативники з'ясували, що «силові структури» фейкових органів формували членів незареєстрованого осередку російського «Международного союза советских офицеров».

Під час обшуків правоохоронці знайшли:

  • документацію фейкових «народних рад»;
  • комп'ютери, на яких друкували так звані довідки про громадянство;
  • списки учасників групи та листування з російськими кураторами.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо виготовлення, поширення комуністичної символіки та пропаганду тоталітарного режиму. Такі дії передбачають до 10 років ув'язнення.

Наразі слідство триває.

Як повідомляли «Кримські новини», Служба безпеки України виявила схрон зброї та боєприпасів у Печерському районі столиці. Засоби ураження були приховані в одній з дренажно-штольних систем міста, що належить до об’єктів критичної інфраструктури.