«Прихована Росією політика асиміляції і знищення тюркських народів посилюється» — секретар ВККТ

Новини України та світу
Ельзара İшджен
05 Березня 2021, 16:38
Ельзара İшджен
05 Березня 2021, 16:38

Кремль посилює політику асиміляції і руйнування у відношенні тюркських народів, що проживають на території Росії.

Про це заявив секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр сьогодні, 5 березня, на своїй сторінці у Facebook з приводу обшуків, проведених у штаб-квартирі та в будинках керівників Всетатарського громадського центру (ВТГЦ).

4 березня 2021 року ФСБ Росії провела рейд у штаб-квартирі та в будинках керівників Всетатарського громадського центру. Під час одного з рейдів ФСБ зафіксувала як боєприпаси декоративну кулю, знайдену в будинку одного з директорів організації, — зазначив Баяр і підкреслив, що ВТГЦ звинувачується в «порушенні ненависті» через мітинг, організатором якого не є.

Секретар Всесвітнього конгресу кримських татар звернув увагу на те, що російські силовики переслідують татарських активістів і хочуть визнати ВТГЦ екстремістською організацією, а також нагадав, що у 2020 році Верховний суд Башкирії задовольнив позов прокуратури республіки щодо визнання громадської організації «Башкорт» екстремістською і заборони її діяльності.

Таким чином, як ми і передбачали, після ухвалення нової Конституції Росії в липні 2020 року і навіть раніше, триваюча в Криму з 2014 року російська політика жорсткого тиску і переслідувань, поширилася на інші тюркські землі, що знаходяться під російською окупацією. Як бачимо, прихована політика асиміляції і знищення, що проводилася Росією в попередні роки стосовно тюркських і мусульманських народів, які проживають на цих землях, відтепер буде набагато більш безглуздою, відкритою і болючою для цих народів, — заявив Баяр.

Як повідомляли «Кримські новини», 4 березня у помешканні голови Всетатарського громадського центру (ВТГЦ) Фаріта Закієва провели обшук.

Нагадаємо, 15 січня прокуратура Республіки Татарстан направила до Верховного суду заяву щодо визнання Всетатарського громадського центру екстремістською організацією.