Прибули дестабілізувати президентські вибори: у Білорусі затримали 33 найманців російської ПВК «Вагнера» | QHA media
ВІДЕО
29 Липня 2020, 17:57

Прибули дестабілізувати президентські вибори: у Білорусі затримали 33 найманців російської ПВК «Вагнера»

Закрити
Нашивка, знайдена в одного із затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера»

Білоруські правоохоронці під Мінськом затримали 32 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера», і ще одного найманця — на півдні країни. Про це повідомляє видання «Белта».

Була отримана інформація про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії. При собі росіяни мали кожен по невеликій ручній поклажі, і на всіх — три великих важкі валізи, — йдеться у повідомленні правоохоронців.

Група заселилися спочатку в готель у Мінську, а потім — у місцевий санаторій. Увагу до себе чоловіки привернули нетиповою для туристів поведінкою, а також однаковим одягом у стилі мілітарі.

Наразі щодо затриманих слідчий комітет Білорусі проводить перевірку.

ПВК «Вагнера» — російська військова структура, що комплектується найманцями і створена у 2013 році. Брала участь у бойових діях у низці конфліктів, зокрема на Донбасі на стороні Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, в Судані. За деякими даними, структура є підрозділом Сил спеціальних операцій РФ і тільки маскується під приватну компанію, при цьому виконує завдання як Генштабу Міноборони Росії, так і російської ФСБ.

Кандидатка в президенти Білорусі Анна Канопацька виступила за нейтральний статус держави і денонсацію Союзного договору Білорусі та Росії. Також вона наголосила на необхідності виведення російських військовослужбовців з території Білорусі.

Раніше«Кримські новини» писали, що в анексованому Криму відбувся набір найманців до лав ПВК «Вагнера», які потім направлялися в Судан.

Дивитись ще: