Провокував протести — на Херсонщині викрили агента ФСБ

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Січня 2021, 16:33
Ірина Требунських
23 Січня 2021, 16:33

На Херсонщині місцевий мешканець виявився агентом російської Федеральної служби безпеки. Про це інформує Служба безпеки України.

Його завербував представник так званої «МДБ ЛНР» у тимчасово окупованому Луганську у травні 2020 року, де чоловік отримав псевдо «Джигурда». Як виявилося, чоловік очолював одну з проросійських партій. Він за грошову винагороду отримав завдання від кураторів ФСБ сприяти поширенню спровокованих масових протестів, серед яких і так званий «тарифний майдан».

Крім того, фігурант у лютому 2020 року під час перебування у тимчасово окупованому Росією Сімферополі провів зустрічі з окупаційними «посадовцями», зокрема так званим «главою» Сергієм Аксьоновим.

Агент також отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення Херсонської області щодо відновлення водопостачання до Криму. Крім цього, він мав популяризувати сепаратистські настрої та ідею автономізації окремих областей України, — йдеться у повідомленні.

За задумом російських спецслужб, це мало сформувати сталий протестний потенціал у прикордонному з Кримом регіоні.

«Кримські новини» інформували, що контррозвідники затримали жителя міста Кропивницького, який за завданням спецслужби країни-агресора збирав і передавав інформацію про військовослужбовців 3-ого полку спецпризначення, а також представників місцевих органів влади.