«Провести розведення сил у Золотому поки що неможливо» — Зеленський про ситуацію на Донбасі, «формулу Штайнмайєра» і зустріч «нормандської четвірки» | QHA media
ВІДЕО

«Провести розведення сил у Золотому поки що неможливо» — Зеленський про ситуацію на Донбасі, «формулу Штайнмайєра» і зустріч «нормандської четвірки»

10 Жовтня 2019, 12:04
Закрити

Президент України Володимир Зеленський визнав, що поки здійснити розведення сил у Золотому на лінії розмежування неможливо.

Про це голова держави заявив під час великої прес-конференції для журналістів у Києві.

За словами Зеленського, розведення неможливе, «поки туди приїжджатимуть різні люди по обидва боки, які будуть випадково пострілювати».

Разом з тим президент сказав, що немає ніяких гарантій, що російська сторона хоче закінчити війну з Україною.

Володимир Зеленський підкреслив, що його основна місія на посаді Глави держави – завершення війни на Донбасі. Детальніше: http://bit.ly/2AXapFs

Опубліковано Офіс Президента України Четвер, 10 жовтня 2019 р.

Однак, за словами Зеленського, Україна має продемонструвати, що хоче повернути свою територію.

Які були вимоги для нормандського формату. Перше — розведення у Станиці Луганській. Друге — обмін — це була наша вимога, ми хотіли повернути політв’язнів і моряків. Ми його зробили. Потім, третє — підтвердження тексту «формули Штайнмайєра». Четверте і п’яте — відведення у Золотому і Петровському. Це не умови. Це результат того, що колись було, що колись обговорювали у Мінську. Це не означає, що у нас є гарантії, що та сторона хоче закінчити війну.

Президент зазначив, що дата зустрічі у Нормандському форматі залежить як від Києва, так і від Кремля.

Тому дата сьогодні залежить і від вас з нами. Вчора говорив з Меркель, і ми порушували це питання, вони обговорюватимуть це з французами, і потім вони обговорюватимуть дату з Росією.

QHA media писало, що Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Посол України в Німеччині Андрій Мельник зазначив, що «цей надзвичайно тісний довірливий особистий контакт двох лідерів — наша найпотужніша політична зброя для відновлення територіальної цілісності України».

Дивитись ще: