Протизаконна мілітаризація — окупанти змусили дітей «вербувати» кримчан до армії РФ

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Травня 2021, 16:49
Ірина Требунських
10 Травня 2021, 16:49

В тимчасово окупованому Росією Криму під час так званих парадів перемоги пропагували мілітаризацію серед дітей та закликали до служби в армії держави-окупанта. Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

В селищі Леніне окупанти поставили військову техніку та озброєння. Поруч з військовою технікою були встановлені військові намети вербувальників, які закликали молодих кримчан.

Листівки з агітацією служити за контрактом роздавали діти, одягнені у військову форму, — йдеться у повідомленні.

Крім того, окупанти попри складну епідемічну ситуацію провели паради у Севастополі, Керчі та Сімферополі. На заходах було багато людей без захисних масок, а окупаційна «влада» не забезпечила заходів безпеки.

У Сімферополі також провели виставку військової техніки та пропагували службу в армії держави-окупанта.

Призов жителів окупованих територій до лав армії, що окуповує, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують статтю 51 Четвертої Женевської конвенції, — зазначили правозахисники.

Також фахівці «КПГ» підкреслили, що пропаганда призову в армію серед неповнолітніх дітей порушує пункт 1 статті 38 Конвенції про права дитини.

Голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник розповіла, що в цей період окупанти на українському півострові активно повертають «святий образ» Радянського Союзу, посилюють мову ворожнечі, в першу чергу проти українців і України. Кримчанам досі намагаються нав’язати міф про те, що влада в Києві з часів Революції Гідності начебто «незаконна».

Також окупанти нав’язують міф, начебто це українці з материкової частини України «завозять коронавірус», хоча якраз головною причиною розповсюдження були мешканці Росії, для яких немає жодних обмежень при в’їзді до Криму. «Були досить гучні заяви Євросоюзу, США про те, що Росія вчинила злочин, вимоги повернути Крим під контроль української влади. Для того, щоб перебити ці міжнародні новини, людям потрібно дати нову порцію якихось міфів», — сказала Скрипник.

Нагадаємо, в Криму окупанти провели стройовий огляд піших колон, які братимуть участь в парадах на 9 травня, під час третьої хвилі пандемії.

Як повідомляли «Кримські новини», минулорічні репетиції параду в Сімферополі привели до заторів, черг на зупинках і скарг містян.