Проти Приходька порушили нову кримінальну справу — адвокат | QHA media
Репресії
17 Січня 2020, 12:54

Проти Приходька порушили нову кримінальну справу — адвокат

Закрити

Відносно українського активіста з Криму Олега Приходька порушили нову кримінальну справу про незаконне придбання та зберігання вибухівки (частина 1 статті 222.1 Кримінального кодексу РФ).

Про це ТАСС повідомив адвокат в’язня Кремля Назім Шейхмамбетов.

За його словами, тільки зараз стало відомо, що ця кримінальна справа була порушена в кінці 2019 року та її з’єднали із раніше порушеними.

На даний момент Приходько звинувачується за трьома статтями: незаконне виготовлення вибухових речовин, спроба здійснення терористичного акту і незаконне придбання та зберігання вибухівки.

За словами адвоката, його підзахисний вину в скоєні цих злочинів не визнає, а вибухівку, нібито знайдену у нього вдома, підкинули російські силовики.

В ніч з 9 на 10 жовтня в будівлі ФСБ, де він перебував, у нього незаконно відібрали зразки біологічного матеріалу. Це було зроблено з метою нанесення матеріалу на вибухові речовини. Як нам стало відомо, експертиза підтвердила, що є його зразки на елементах вибухових речовин, — сказав адвокат.

Шейхмамбетов зазначив, що нове звинувачення — це додатковий аргумент, щоб засудити Приходька до більшого терміну позбавлення волі.

Раніше Назім Шейхмамбетов заявляв, що Олегу Приходьку в СІЗО Сімферополя відмовляють в побаченнях із священиком. За його словами, слідство ФСБ відмовило в клопотанні на зустріч із священиком вже двічі.

6 грудня «Київський районний суд» Сімферополя продовжив термін арешту українського активіста до 10 лютого 2020 року.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що затримання Приходька за його проукраїнську позицію нагадує справу колишнього політв’язня Кремля Володимира Балуха і свідчить, що Росія продовжує брати українців у заручники для подальшого обміну.