«Протоколи були складені з порушеннями» — «суд» повернув «поліції» матеріали справи щодо матері політв’язня Мустафаєвої | QHA media
26 Вересня 2020, 14:42

«Протоколи були складені з порушеннями» — «суд» повернув «поліції» матеріали справи щодо матері політв’язня Мустафаєвої

Закрити
Венера Мустафаєва

Районний «суд» Бахчисараю повернув до «поліції» адміністративні протоколи, які склали на матір політв’язня Сервера Мустафаєва Венеру Мустафаєву за одиночний пікет. Про це розповіла адвоката Ліля Гемеджі, передає «Кримська солідарність».

Адвокатка розповіла, що Мустафаєвій «поліцейські» в тимчасово окупованому Росією Криму не роз’яснили її права і обов’язки. Перекладача, який був присутній при складанні протоколу, також не попередили про відповідальність. Це і стало підставою повернення окупаційним «судом» матеріалів справи назад «поліції».

Оскільки допущене порушення визнається істотним і невід’ємним в ході розгляду, тому необхідно повернути протокол про адміністративне правопорушення та інших матеріалів до органу, який їх склав, — йдеться у рішенні «суду».

Здійснювати юридичний захист Мустафаєвої приїхали 17 людей. Серед них шість адвокатів та 11 громадських захисників.

Нагадаємо: 15 вересня, за день до винесення вироку фігурантам «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», Венера Мустафаєва вийшла на одиночний пікет в тимчасово окупованому Росією Бахчисараї. В руках у неї був плакат з написом «Розмови в мечеті — не злочин! Поверніть мені сина».

Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року в Бахчисараї разом з іншим кримськотатарським активістом Едемом Смаіловим. Їх підозрюють в участі у забороненій в Росії мусульманській релігійній організації «Хізб ут-Тахрір». «Кримська солідарність» офіційно заявляла, що розцінює обшук і арешт координатора і активіста організації Мустафаєва як переслідування за активну громадянську, релігійну та національну позицію і залякування суспільства в цілому.

Як повідомляли «Кримські новини», 16 вересня Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок фігурантам «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Марлену Асанову присудили 19 років колонії суворого режиму, Мемету Бєлялову – 18, Тимуру Ібрагімову – 17 років, Сейрану Салієву – 16, Серверу Мустафаєву – 14, Серверу Зекір’яєву – 13, Едему Смаїлову – 13 років.

Дивитись ще: