Протести в Ірані: десятки загиблих, сотні затриманих і відключений інтернет | QHA media
ВІДЕО
19 Листопада 2019, 17:10

Протести в Ірані: десятки загиблих, сотні затриманих і відключений інтернет

Закрити

Декілька десятків людей можуть вважатися загиблими у результаті розгону масових протестів, що охопили Іран з минулої п’ятниці.

Про це йдеться у повідомленні управління Верховного комісаріату ООН, у якому підкреслюється, що під час акцій протесту значна кількість демонстрантів дістали поранення, а більше тисячі чоловік були арештовані.

За даними ООН, протести тривають у 40 або більше містах і населених пунктах Ірану.

Втім, деякі користувачі соцмереж повідомляють про сотні загиблих.

Приводом для протестів стало розпорядження уряду Ірану підняти ціни на бензин з 15 листопада. Підвищення виявилося занадто високим, що було сприйнято населенням як шокове.

Поступово протести почали охоплювати всю країну.

Незабаром до економічних гасел додалися політичні: припинити спонсорувати ісламістські рухи за кордоном, припинити зовнішню політику, яка перетворює Іран на країну-вигнанця, обкладену важкими економічними санкціями.

На мітингах скандували: «Смерть диктатору», «Нам брешуть, що США наш ворог, справжній ворог у верхівці країни!».

Увечері, 17 листопада, іранська влада відключила інтернет на території усієї країніи з метою припинити поширення повідомлень про протести, які ігнорують офіційні ЗМІ.

Наприкінці 2017 року і на початку 2018-го в Ірані також відбулися антиурядові протести, у результаті яких загинуло 20 осіб.

Дивитись ще: