Протестний потенціал Росії: майже третина громадян вважає проведення мітингів можливими — «Левада-Центр» | QHA media
Цифри
02 Грудня 2019, 12:24

Протестний потенціал Росії: майже третина громадян вважає проведення мітингів можливими — «Левада-Центр»

Закрити

Згідно з результатами дослідження російського «Левада-Центра», ймовірність проведення протестних акцій у формі мітингів або страйків з вимогами політичного характеру допускає близько третини населення Росії — 29%.

Про готовність особисто брати в них участь заявили 19% респондентів.

Ще 30% припускають ймовірність проведення протестних акцій з вимогами соціально-економічного характеру, зокрема, проти падіння рівня життя. Особисто брати участь в таких акціях готова чверть респондентів.

За даними соціологів, більшість росіян вважають малоймовірними політичні та економічні протестні акції — 66% і 63% респондентів відповідно.

Не допускають своєї участі в політичних акціях 75% росіян, в акціях з економічними вимогами — 69% респондентів.

У березні, за даними опитування «Левада-Центру», кожен п’ятий росіянин (20%) був готовий брати участь в протестах з політичними вимогами. Три чверті громадян заявляли, що не підтримають політичні акції.

У червні можливість проведення мітингів з політичними вимогами допустили 24% росіян, а готовність взяти у них участь висловили 22% респондентів.

Тоді ж 69% росіян заявили, що не мають наміру брати участь в акціях проти падіння рівня життя.

Опитування проводилося 21 — 27 листопада 2019 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського та сільського населення об’ємом 1610 чоловік у віці від 18 років і старше у 137 населених пунктах, 50 суб’єктах РФ. Дослідження проводилося вдома у респондента методом особистого інтерв’ю. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загального числа опитаних разом з даними попередніх опитувань.

Раніше QHA media повідомляло, що, за даними соцопитування «Левада-Центру», кожен п’ятий росіянин вважає, що анексія Криму принесла більше шкоди, ніж користі.

Також повідомлялося, що для більшості росіян телебачення як і раніше залишається основним джерелом інформації, але його аудиторія поступово знижується. Так, десять років тому інформацію з телевізора отримували 94% росіян, а сьогодні — 72%.

Дивитись ще: