«Просимо вибачення у кримськотатарського народу — корінного народу України» — школярі перепросили за образи у скандальному відео | QHA media
ВІДЕО

«Просимо вибачення у кримськотатарського народу — корінного народу України» — школярі перепросили за образи у скандальному відео

11 Липня 2020, 16:34
Закрити

У мережу потрапило відео, на якому декілька випускників столичних шкіл образливо висловилися в сторону кримськотатарського народу. Як повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, згодом випускники видалили відео та публічно вибачилися.

Після проходження зовнішнього незалежного оцінювання з історії України випускники розмістили відео, у якому висловлюють незадоволення змістом запитань, зокрема й щодо пов’язаних із кримськотатарським народом подій і персоналій.

Добре, що в нас народ толерантний до неосвічених довбнів. Це вам не в РФії. Там кавказці би давно язики…

Опубліковано Ismail Khalikov Четвер, 9 липня 2020 р.

Як зазначив Чубаров, такі висловлювання є неприпустимими. Дії учнів на скандальному відео також публічно засудив Український центр оцінювання якості освіти. «Вдячні Меджлісові кримськотатарського народу за конструктивну реакцію на прикрий інцидент і запевняємо, що й надалі робитимемо все від нас залежне для забезпечення відповідності змісту і процедури ЗНО чинним правовим актам», — запевнили в УЦОЯО.

Київська школа №90, впізнавши на відео свою випускницю, принесла публічні вибачення.

Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що міститься в опублікованому відео. У повній мірі розділяємо обурення проявом дискримінації за національною ознакою, розуміємо неприпустимість таких ганебних висловлювань в будь-чию сторону, — йдеться у заяві школи.

Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що…

Опубліковано School 90 Kyiv Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Самі випускники також надіслали письмові вибачення за озвучені на камеру образливі висловлювання.

По вчерашнему видео.Дети начали извиняться. Надеюсь искренне.Жду парнишку который на видео говорит "Крым- рассея"!

Опубліковано Ismail Khalikov Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

У свою чергу Чубаров запросив цих випускників в офіс Меджлісу кримськотатарського народу. «Тут особисто всесвітньовідомий правозахисник, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вручить книги з історії Криму і кримськотатарського народу», — запевнив він.

Вчора трапився дуже неприємний інцидент – декілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали на відео вкрай образливі для кримських татар висловлювання і виклали їх для загального огляду.Більш того, один з учасників відеосюжету зухвало заявив, що "Крим – це Росія".Абсолютно переважною більшістю користувачів соціальних мереж, де з'явилося зазначене відео, виражалося величезне обурення і висувалися вимоги про негайне залучення правоохоронних органів України до розшуку та покарання осіб, які здійснили дане правопорушення.Сьогодні протягом дня в соціальній мережі фейсбук опубліковані офіційні вибачення керівництва Київської міської школи № 90, текст якого ми розміщує повністю і тут:«Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що міститься в опублікованому відео нашої випускниці. У повній мірі розділяємо обурення проявом дискримінації за національною ознакою, розуміємо неприпустимість таких ганебних висловлювань в будь-чию сторону. Ця ситуація виявила необхідність прикладати в нашій роботі ще більше зусиль по вивченню історії України та її корінних народів, вихованню толерантного, недискримінаційного ставлення до інших, поваги до ідентичності кожного у відповідності до Європейської Конвенції з прав людини. Зробимо все можливе, щоб не допустити повторення подібної ситуації. Запевняємо, що позиція колективу школи, як і всієї нашої держави, є незмінною: Крим – це Україна»Крім того, троє з учасників скандального відео, що дозволили висловити на адресу кримськотатарського народу образливі вирази, також розмістили свої персональні публічні вибачення за скоєне ними. У зв'язку з вищевикладеним, в Меджлісі кримськотатарського народу закликають всіх співгромадян, яких відчули себе ображеними внаслідок допущених на адресу кримськотатарського народу брудних висловлювань, задовольнитися офіційними вибаченнями керівництва Київської міської школи № 90 і вибаченнями випускників, відповідно, вирішивши інцидент таким, що вичерпав себе.Меджліс кримськотатарського народу запрошує випускників, які допустили в своїй поведінці образливий випад проти кримськотатарського народу, але потім знайшли в собі сили вибачиться, в офіс Меджлісу кримськотатарського народу, де кожному з них особисто всесвітньовідомий правозахисник, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вручить книги з історії Криму і кримськотатарського народу

Опубліковано Рефатом Чубаровим Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Верховна Рада ухвалила 3 липня законопроєкт «Про вищу освіту», яким передбачається можливість вступу в усі заклади вищої освіти без ЗНО у межах встановлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території АР Крим, Донецької, Луганської областей та населені пункти Донбасу на лінії зіткнення.

«Кримські новини» публікували інтерв’ю з експерткою «Кримської правозахисної групи» Іриною Сєдовою про те, якими методами і з якою метою Росія мілітаризує кримських дітей, чим небезпечний для них культ війни, чи завжди ця пропаганда дієва та як Україна може вже зараз захистити своїх маленьких громадян в Криму на міжнародному і на побутовому рівні.

Дивитись ще: