Прокуратура Нідерландів звинуватила Росію у свідомому переховуванні Цемаха | QHA media
02 Грудня 2019, 16:49

Прокуратура Нідерландів звинуватила Росію у свідомому переховуванні Цемаха

Закрити

Прокуратура Нідерландів звинуватила російську владу в тому, що вона навмисно не відповідала на запит про видачу підозрюваного у причетності до катастрофи у 2014 році літака MH17 на Донбасі Володимира Цемаха.

У відомстві зазначили, що Кремль свідомо дозволив Цемаху залишити Росію, таким чином порушивши Європейський договір про екстрадицію, передає «Европейская правда».

Володимир Цемах проходить у справі як підозрюваний, однак рішення про те, чи слід його притягати до відповідальності, ще немає, для цього потрібно більше доказів, нагадали у прокуратурі.

При цьому в Нідерландах запевняють, що ситуація навколо Цемаха не вплине на судовий процес навколо катастрофи MH17, який має розпочатися 9 березня 2020 року.

7 вересня Україна передала Цемаха Росії у рамках обміну між ув’язненими. Президент України Володимир Зеленський заявив, що до цього його встигли допитати. 8 вересня Нідерланди заявили, що попросять Російську Федерацію передати слідству Цемаха.

Однак 23 вересня російська сторона відповіла, що ще розглядає запит і попросила додаткові матеріали. 19 листопада російська влада відправила повідомлення прокуратурі Нідерландів про те, що не може передати Цемаха, так як немає інформації про його місцеперебування на території Росії.

Як писало QHA media, Цемах повернувся на територію ОРДЛО, звідки був вивезений під час операції спецслужб України.

Дивитись ще: