«Прокуратура» Криму перевірить усі дельфінарії. Приводом стали фото про тримання дельфінів у жахливих умовах | QHA media
27 Травня 2019, 17:15

«Прокуратура» Криму перевірить усі дельфінарії. Приводом стали фото про тримання дельфінів у жахливих умовах

Закрити

Кримська «прокуратура» перевіряє умови тримання чорноморських афалін у дельфінарії Карадазької наукової станції, навколо якої спалахнув скандал після опублікованих у соцмережі фото умов тримання тварин.

Перевірки заплановані й у інших дельфінаріях півострова, повідомляє ForPost.

«Прокуратура» спільно з кримським «управлінням» Росприроднагляду почала перевіряти Карадазький дельфінарій 20 травня. У процесі перевірки, яка триватиме місяць, будуть встановлюватися наявність дозволу на тримання морських ссавців, занесених до Червоної книги, і дотримання вимог їхнього тримання.

Але при цьому до компетенції «прокуратури» і Росприроднагляду не входить перевірка технічного стану басейну, в якому тримають тварин. Хоча саме це викликає найбільше запитань у активістів, впевнених у тому, що басейн аварійний.

У свою чергу, на Карадазькій науковій станції запевнили, що у них все нормально, але вже наступного дня після публікацій скандальних фотографій у соцмережах Росприроднагляд заявив про перевірку станції.

Скандал виник після того, як кримський блогер Олександр Таліпов опублікував у Facebook серію знімків, на яких відображені жахливі умови тримання червонокнижних дельфінів на ім’я Яна і Яша. Він вимагає негайного порятунку ссавців і перевезення їх в інше місце.

QHA media також повідомляло, що дельфіни і морські котики Алуштинського дельфінарію «Акварель» містяться у ємностях, розміром трохи більше самих тварин. У такому «басейні» дельфін або морський котик не може нормально рухатися і почуває себе «як консервована риба».

Дивитись ще: