Прокуратура АРК зайнялася розслідуванням порядку виїзду з півострова представників так званих ЗМІ на нараду ОБСЄ | QHA media
19 Вересня 2019, 14:35

Прокуратура АРК зайнялася розслідуванням порядку виїзду з півострова представників так званих ЗМІ на нараду ОБСЄ

Закрити

Прокуратура Автономної Республіки Крим зареєструвала кримінальне провадження за фактом порушення представниками окупаційних ЗМІ порядку виїзду з тимчасово окупованої території півострова з метою участі на щорічній нараді ОБСЄ у Варшаві.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

Під час досудового розслідування буде дана правова оцінка не тільки законності виїзду «делегатів» з півострова, але й отримання ними візи для в’їзду на територію Євросоюзу, включення їх до складу офіційної делегації РФ, — йдеться у повідомленні.

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зверненням представника Президента України в АРКрим Антона Кориневича.

«Реагуючи на присутність і активність так званих представників «кримських громадських активістів» і «кримських ЗМІ», підконтрольних Російській Федерації, на щорічній нараді ОБСЄ у Варшаві, представництво президента України в Автономній Республіці Крим звернулося із запитом до прокуратури Автономної Республіки Крим з тим, щоб дати належну правову оцінку ситуації, встановити, яким чином ці «кримські експерти» потрапили на захід, а також зафіксувати їхню підтримку дій окупанта щодо визнання спроби анексії Автономної Республіки Крим і Севастополя Російською Федерацією», — написав Кориневич.

Реагуючи на присутність і активність так званих представників "кримських громадських активістів" та "кримських ЗМІ",…

Опубліковано Anton Korynevych Середа, 18 вересня 2019 р.

Відзначається, що розслідування буде проводити Служба безпеки України.

Щорічна нарада ОБСЄ розпочалася 16 вересня і триватиме до 27 вересня. У ній беруть участь представники 57 країн-учасниць ОБСЄ, офісу та органів цієї організації, громадські організації з країн-учасниць. У рамках наради заплановані десятки панельних дискусій і сайд-івентів, присвячені проблематиці основних свобод людини, верховенства права, толерантності й недискримінації, боротьбі з расизмом і ксенофобією, питання міграції та безпеки.

Як писало QHA media, українська делегація завадила представникам окупаційної влади Криму виступити на засіданні ОБСЄ з прав людини, присвяченому свободі вираження думок та ЗМІ. Також повідомлялося, що українська делегація залишила залу засідань ОБСЄ, де обговорювалася тема свободи слова, на знак протесту проти заяв про «російський Крим».

Дивитись ще: