Прокуратура АРК розслідує 22 справи щодо порушення прав журналістів в окупованому Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Червня 2021, 17:56
Хельга Полтавка
02 Червня 2021, 17:56

Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний заявляє, що правоохоронні органи автономії розслідують 22 справи щодо порушення прав журналістів у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляє прокуратура АРК.

Поночовний провів зустріч з представниками ЗМІ, на якій обговорив питання, пов’язані з порушенням прав журналістів і перешкоджанням їхній професійній діяльності на півострові впродовж його окупації.

Ігор Поночовний

Як йдеться у повідомленні, окупація Криму супроводжувалась повним захопленням інформаційного простору на півострові. Сім років окупації призвели до зникнення незалежних ЗМІ в Криму, контролю за інформацією з боку держави-окупанта і тотальною пропагандою російських «медіа».

Правоохоронні органи автономії розслідують 22 кримінальних провадження за 42 фактами порушення прав журналістів та інших представників ЗМІ у Криму. Повідомлено про підозри 13 особам, серед яких окупаційні судді, колишні працівники СБУ та учасники незаконного збройного формування «самооборона Криму», — повідомив Поночовний.

У кримінальних провадженнях зафіксовані факти переслідування журналістів та їхніх родин, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності.

На основі цих фактів у лютому 2021 року до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду скеровано інформаційне повідомлення, підготовлене прокуратурою автономії спільно з Офісом генерального прокурора та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Сторони домовились про взаємодію у сфері порушення прав людини на окупованому півострові та документування фактів вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності в Криму, — додають у прокуратурі автономії.

Також зазначається, що прокуратура створила міжвідомчу робочу групу із забезпечення взаємодії органів правопорядку автономії із запобігання, виявлення та припинення кримінальних правопорушень вчинених стосовно журналістів.

Нагадаємо, 6 травня ЄС закликав Росію звільнити 10 журналістів, затриманих в Криму. У заяві Євросоюзу, виголошеній під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ, йдеться про Владислава Єсипенка, Османа Аріфмеметова, Марлена Асанова, Ремзі Бекірова, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова і Рустема Шейхалієва.