Прокуратура АРК розслідує 13 кримінальних справ щодо зникнення людей

Новини
Ірина Требунських
01 Грудня 2020, 17:43
Ірина Требунських
01 Грудня 2020, 17:43

Прокуратура АР Крим розслідує 13 кримінальних проваджень через зникнення безвісти та насильницького зникнення людей в період окупації Росією українського півострова.

Про це розповів прокурор відділу прокуратури АРК Кирило Копійка, передає «Інтерфакс».

Так, зникнення вісьмох осіб кваліфіковані як умисне вбивство і за цими фактами відкрито шість кримінальних проваджень. За кримінальною статтею про незаконне позбавлення волі та викрадення відкрито два кримінальних провадження за фактами зникнення трьох осіб, а як порушення законів і звичаїв війни кваліфікували чотири кримінальних провадження щодо шести осіб.

На сьогодні загалом записано 13 кримінальних проваджень за фактами зникнення безвісти, насильницького зникнення 18 осіб. Наприкінці 2018 року низка кримінальних проваджень за фактом насильницьких зникнень були перекваліфіковані на статтю про порушення законів війни, — розповів Копійка.

Прокурор пояснив, що перекваліфікація торкнулася тих кримінальних справ, де сплила інформація про безпосередню участь органів окупаційної «влади» в переслідуванні та можливу участь у викраденні людей.

Копійка запевнив, що прокуратура Криму фіксує усі факти зникнення людей на українському півострові, оприлюднені у ЗМІ та громадськими організаціями. «Практично за всіма випадками зареєстровані кримінальні провадження і проводиться досудове розслідування органами Нацполіції та Служби безпеки України», — уточнив прокурор.

Нагадаємо, у Міжнародний день жертв насильницького зникнення біля посольства Росії у Києві відбулася акція за зниклими безвісти у Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», 22 липня уряд схвалив склад державної Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.