Прокуратура АРК розкрила викрадення кримськотатарського активіста Решата Аметова. Підозрювані оголошені у міжнародний розшук | QHA media

Прокуратура АРК розкрила викрадення кримськотатарського активіста Решата Аметова. Підозрювані оголошені у міжнародний розшук

10 Вересня 2019, 12:31
Закрити

Кримськотатарського активіста Решата Аметова викрали і вбили троє членів так званої «самооборони Криму».

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Автономної Республіки Крим, яка розкрила злочин у справі Аметова.

У повідомленні наголошується, що відомство здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом викрадення та умисного вбивства кримськотатарського активіста Решата Аметова (п. 3 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 260 КК України).

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що на початку березня 2014 року Решат Аметов, демонструючи свою проукраїнську позицію і не визнаючи окупацію півострова, вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради Міністрів АРК у місті Сімферополі.

Саме звідти його викрали троє озброєних «самооборонівців» і відвезли в штаб незаконного збройного формування. За два тижні тіло убитого і закатованого Аметова було виявлено у Білогірському районі Криму.

Слідством також встановлено, що викрадення було скоєно двома учасниками незаконного збройного формування «самооборона Криму» під керівництвом колишнього військовослужбовця Збройних сил РФ, який також брав участь у бойових діях на сході України і в квітні 2014 року скоїв аналогічний злочин.

Гюндуз Мамедов про розкриття викрадення Решата Аметова

Гюндуз Мамедов, прокурор АР Крим: "Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим розкрито викрадення кримськотатарського активіста Решата Аметова".Прокуратура АР Крим здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом викрадення та умисного вбивства кримськотатарського активіста Решата Аметова (п. 3 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 260 КК України).Під час проведення досудового розслідування встановлено, що на початку березня 2014 року Решат Аметов, демонструючи свою проукраїнську позицію, не визнаючи окупацію півострову, вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради Міністрів АР Крим у м. Сімферополі. Саме звідти його викрали троє «самооборонівців» та відвезли до штабу незаконного збройного формування. Через два тижні, тіло убитого та закатованого Аметова було знайдено в Білогірському районі АР Крим. Слідством встановлено, що викрадення було здійснено двома учасниками незаконного збройного формування «самооборона Криму» під керівництвом колишнього військовослужбовця Збройних сил Російської Федерації, який у подальшому брав участь у бойових діях на сході України та у квітні 2014 року вчинив аналогічний злочин.«Більше п’яти років назад в окупованому Криму викрали та закатували до смерті кримськотатарського активіста Решата Аметова. Виступаючи проти окупації півострову, він вийшов на одиночний пікет і не повернувся до своєї сім’ї та рідних. Завдяки співпраці прокуратури, поліції та правозахисної організації, сьогодні розкрито злочин та повідомлено про підозру викрадачам, які були учасниками «самооборони Криму», – зазначив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов. За результатами розслідування, прокуратурою АР Крим спільно зі слідчим відділом ГУНП в АР Крим та м. Севастополі повідомила про підозру 3 згаданим особам за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 260 КК України (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування) та ч. 3 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі людини, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки). Підозрюваних оголошено у міжнародний розшук.Досягти результатів у розслідуванні викрадення Героя України Решата Аметова вдалося завдяки налагодженій співпраці прокуратури АР Крим, Головне управління Національної поліції в АР Крим та м.Севастополі Севастополі з Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ.Деталі щодо кримінального провадження: http://bit.ly/2kcD7xy#прокуратураАРКрим #ПрокуратураАРКрым #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #крим #крым

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Вівторок, 10 вересня 2019 р.

За результатами розслідування прокуратура АРК спільно зі слідчим відділом Головного управління Нацполіції в Криму і Севастополі повідомила трьом вказаним особам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 260 Кримінального кодексу України (участь в діяльності не передбаченого законом збройного формування) і частини 3 статті 146 КК України (незаконне позбавлення волі людини, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки).

МВС опублікувало фото підозрюваних, оголошених у міжнародний розшук.

Як писало QHA media, у квітні 2014 року затримання Аметова було знято на відео.

Поховання убитого відбулося 18 березня на міському кладовищі Сімферополя «Абдал». Попрощатися з Решатом прийшло близько двох тисяч чоловік. Люди приїхали з різних місць Криму, щоб підтримати дружину загиблого Заріну Аметову.

Причиною смерті Решата Аметова, як встановили пізніше, стало ножове поранення в область ока. За рік після його загибелі російська влада в Криму повідомила рідним загиблого, що слідство у справі припинено через неможливість встановити виконавців злочину.

Самопроголошений «голова» Криму Сергій Аксенов у зв’язку із цим заявляв, що представники «самооборони» не причетні до викрадення та вбивства кримського татарина.

18 листопада 2015 року Решат Аметов був посмертно нагороджений орденом «Народний герой України».

Дивитись ще: