Прокуратура АРК порушила справу про розпалювання міжнаціональної ворожнечі відносно кримських татар. Причиною став скандальний підручник з історії Криму | QHA media
15 Травня 2019, 13:36

Прокуратура АРК порушила справу про розпалювання міжнаціональної ворожнечі відносно кримських татар. Причиною став скандальний підручник з історії Криму

Закрити

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження з приводу розпалювання міжнаціональної ворожнечі у відношенні кримськотатарського народу.

Причиною для це стало поширення навчального посібника «Історія Криму», в якому містяться прояви національної дискримінації.

Кримінальне провадження розпочато на підставі заяви ГО «Кримська правозахисна група» за частиною 1 статті 161 КК України за фактом вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у нових підручниках з історії Криму для 10-х класів демонструється однобічність і тенденційна вибірковість у висвітленні історичних подій часів Другої світової війни. Так, у книзі кримські татари показані винятково як колаборанти.

Зокрема, у ньому йдеться про те, що під час Другої світової війни більшість кримських татар прихильно ставилися до німців, «багато хто активно допомагав» окупантам, а німецьке командування дало вказівку своїм військовослужбовцям лояльно ставитися до мусульман Криму.

Вимогу на ім’я «міністра освіти» Криму Наталії Гончарової забрати зі шкіл ці навчальні посібники і визнати їх екстремістськими вперше озвучила юрист Ленура Енгулатова. Незабаром скандал з підручниками набув великої популярності. Уже в лютому Гончарова заявила, що підручники вилучили зі шкіл, а подальшу долю цих навчальних посібників вирішуватиме спеціальна комісія. У травні ця кримська чиновниця повторно пообіцяла зробити те ж саме.

Дивитись ще: