Прочитання Яніковим по півтора томи справи на день назвали «затягуванням процесу»

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 14:06
Асана Янікова ведуть до судової зали. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 14:06

У «Верховному суді» тимчасово окупованого Росією Криму відбулося засідання щодо термінів ознайомлення зі справою Асана Янікова — кримського татарина з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Як пояснила «Кримській солідарності» адвокатка Сафіє Шабанова, «судді» розглядали її апеляцію на рішення щодо обмеження термінів ознайомлення.

За 47 днів Яніков прочитав 31 том справи — тобто півтора томи на день. Проте суд визнав це затягуванням процесу і підтвердив рішення першої інстанції, обмеживши право підзахисного на ознайомлення, — повідомила адвокатка.

Шабанова звертатиметься до «прокуратури» щодо цієї проблеми.

Сам Яніков кілька разів відправляв заяви кримськотатарською мовою, вимагаючи дати можливість прочитати усі томи «справи», але жодної відповіді так і не отримав.

«В ув’язненого були проблеми зі здоров'ям, через що раніше не вдалося зустрітися з послом України, але зараз все в нормі. Асан цікавиться новинами і передає всім слова подяки за підтримку», — додала правозахисниця.

Нагадаємо, Асана Янікова заарештували 27 березня 2019 року. В цей день в будинках кримських татар відбулися наймасовіші обшуки в Криму з подальшим затриманням. Кримського татарина звинувачують в участі у діяльності «Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляли «Кримські новини», 10 вересня в окупованому Криму продовжили арешт вісьмом фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

У лютому кримські татари Сейтвелі СейтабдієвАким БекіровРустем Сейтхалілов, Асан Яніков і Ескендер Сулейманов, які є фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір», заявили відвід прокурору і всьому суддівському складу в Апеляційному військовому суду міського округу Власіха (Росія).