Про факт катування Яцкіна повідомили голові ОБСЄ — Денісова

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Лютого 2021, 13:32
Людмила Денісова
Ірина Требунських
26 Лютого 2021, 13:32

У Києві відбулася робоча зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової і адвоката Миколи Полозова. Темою зустрічі стало порушення прав підзахисного Полозова, кримчанина Івана Яцкіна.

Нещодавно працівники московського СІЗО «Лефотово», де окупанти тримають кримчанина, змусили Яцкіна майже годину стояти на морозі у -14 градусів без сезонного одягу і взуття. Це завдало шкоди здоров’ю українця. Полозов припускає, що у Яцкіна обмороження ніг, але це може підтвердити лікар. Проте в московському СІЗО проігнорували потребу в екстреному медичному обстеженні.

Такі дії прирівнюються до катувань та нелюдського поводження і порушують статтю 17  Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями, а також статті 2,3 Європейської конвенції з прав людини, — зазначила Денісова.

Як виявилося, такими діями працівники російського СІЗО відреагували на те, що Яцкін напередодні одягнув футболку з українською символікою.

Денісова звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити відповідні заходи реагування з поновлення прав Яцкіна та невідкладно надати у повному обсязі медичну допомогу.

«Поінформую про факт катування Верховного комісара ООН з прав людини пані Мішель Бачелет, діючого голову ОБСЄ, міністерку закордонних справ Королівства Швеції пані Анн Лінде, голову Комітету ООН проти катувань пана Йенса Модвіга, комісара Ради Європи з прав людини пані Дуню Міятович, а також голову Європейського комітету з питань запобігання катуванням пана Миколу Гнатовського», — додала українська омбудсменка.

Микола Полозов і Людмила Денісова

Як повідомляли «Кримські новини», громадянин України і житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиночній камері СІЗО «Лефортово».

У січні 2021 року Яцкіна у СІЗО відвідав адвокат Микола Полозов. Яцкін скаржиться на біль у грудях — наслідки травми тримісячної давнини.

У селі Кормове Первомайського району тимчасово окупованого Росією Криму 29 січня силовики обшукали будинок батьків цивільної дружини арештованого кримчанина Івана Яцкіна Гульнари Кадирової