Президент Зеленський підписав указ щодо заходів з деокупації та реінтеграції Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Лютого 2021, 13:46
Хельга Полтавка
26 Лютого 2021, 13:46

Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо заходів для розвитку і підтримки кримськотатарської мови, культури і захисту прав жителів окупованого Крима.

Про це йдеться у відеозверненні Зеленського.

Сьогодні мною підписано указ про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію півострова Крим, зокрема уряду доручено організацію і запуск Кримської платформи, а також заходи для розвитку і підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав жителів анексованого Криму, — заявив президент.

«Крим був серцем України. Сонячним, добрим, світлим. Сім років тому у нас вирвали серце. Ми ніколи не забудемо, хто це зробив і ніколи не забудемо, хто дозволив це зробити. Дехто переконував, що вирвав наше серце законно і ввічливо, а тепер, стискаючи його в руках, щиро дивується, чому Україна ображена, чому не хоче мати добрих відносин, чому стільки ненависті, чому Україна не може цього забути і пробачити… Треба повернути її серце, повернути Крим», — додав Зеленський.

Своє звернення до Дня опору окупації Криму та міста Севастополя президент завершив російською мовою: «Дорогие крымчане, пора возвращаться домой. Ждем, верим, любим, народ Украины».

Як повідомляли «Кримські новини», рік тому в Україні президентським указом встановлена офіційна дата — «26 лютого — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». Саме 26 лютого 2014 року в Сімферополі тисячі кримських татар і українців вийшли на мітинг, щоб не допустити російської окупації Криму. У попередні роки ця дата згадувалась неофіційно, хоча й із залученням громадян, громадських та офіційних організацій.