Президент представив нового очільника Служби зовнішньої розвідки України

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Липня 2021, 12:
Олександр Литвиненко
Ірина Требунських
24 Липня 2021, 12:

Володимир Зеленський представив колективу Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) новопризначеного очільника Олександра Литвиненка. Про це повідомляє Офіс президента.

Олександра Литвиненка ми всі знаємо, я особисто знаю його два роки. Багато працюємо в Раді національної безпеки і оборони. Дуже багато зробили під його керівництвом в Інституті стратегічних досліджень, — сказав Зеленський.

Також при представленні Зеленський зауважив, що Литвиненко має іти до реформування СЗРУ.

Новопризначений очільник у свою чергу зауважив, що у службі зовнішньої розвідки «прекрасні традиції». «Ми зможемо зробити все для захисту національних інтересів нашої держави, отримання випереджальної, якісної оперативної інформації про плани й наміри нашого ворога — Росії, інших держав», — заявив Литвиненко.

Нагадаємо, підписаним 23 липня указом Зеленський звільнив із посади голови СЗРУ Валерія Кондратюка. Вже наступним наказом президент призначив на цю посаду Литвиненка.

Олександр Литвиненко працював на різних посадах у Службі безпеки та Раді національної безпеки і оборони України. Генерал-майор запасу. Із серпня 2019 року обіймав посаду директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Раніше Служба зовнішньої розвідки України виявила кілька напрямків, за якими Росія дія з метою обходу санкцій щодо проєкту «Північний потік-2».

Як повідомляли «Кримські новини», 16 липня на засіданні парламенту Верховна Рада призначила нардепа від «Слуги народу» Дениса Монастирського міністром внутрішніх справ.