Президент держави-окупанта «дозволив» блокувати Керченську протоку

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Липня 2021, 14:42
Ірина Требунських
01 Липня 2021, 14:42

Очільник Кремля Володимир Путін на офіційному рівні «дозволив» російським військовим блокувати акваторію Керченської протоки в тимчасово окупованому Криму. Відповідний указ, підписаний Путіним 1 липня, опублікували на російському держпорталі правової інформації.

Військові нацгвардії вправі робити оточення (блокування) ділянок місцевості (акваторії) для припинення спроб осіб проникнути на території (акваторії) або залишити території (акваторії) охоронюваних військами нацгвардії об'єктів, — йдеться у внесених до закону РФ правок.

При цьому держава-окупант вважає, що нацгвардія Російської Федерації начебто має право охороняти Керченську протоку, а також незаконно заблоковану акваторію поблизу збудованого окупантами мосту з Криму до Росії.

Раніше Росія звинуватила британський есмінець у тому, що він буцімто «порушив російський кордон» біля південного узбережжя Криму. Після інциденту до міністерства оборони РФ викликали військового аташе Великобританії.

Як повідомляли «Кримські новини», спецпредставник генерального секретаря НАТО щодо Південного Кавказу і Центральної Азії Джеймс Аппатурай підкреслив, що на момент інциденту у Чорному морі союзники НАТО непохитно дотримувались принципів, що Крим — це Україна, а не Росія.