Прем’єр Грузії Гахарія заявив про відставку

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Лютого 2021, 13:40
Георгій Гахарія
Ірина Требунських
18 Лютого 2021, 13:40

Під час брифінгу в урядовій адміністрації сьогодні, 18 лютого, прем’єр Грузії Георгій Гахарія заявив про свою відставку.

За словами прем’єра, відставка пов’язана з конфліктом з правлячою партією через справу Ніканора Мелії. Щодо нього триває досудове розслідування, його звинуватили в організації і керівництві груповим насильством під час протестів у Тбілісі в 2019 році. Тбіліський міський суд 17 лютого змінив запобіжний захід Мелії із застави на арешт. За клопотанням прокуратури грузинський уряд зняв з опозиційного політика недоторканність.

Та коли правоохоронці прийшли до офісу «Єдиного національного руху» задля арешту, то там було близько двохсот людей, а Мелія сказав, що добровільно під арешт не піде.

Я не зміг дійти спільної думки зі своєю командою з цього питання, тому вирішив подати у відставку. Я хочу вірити, що це допоможе зменшити поляризацію в політичному просторі нашої країни, тому що я переконаний, що поляризація та конфронтація між нами є найбільшим ризиком для майбутнього економічного розвитку країни, — сказав Гахарія.

Також у виступі Гахарія підкреслив, що Мелія є людиною, яка «ніколи особливо не поважала грузинське законодавство». «Це людина, яка 20 червня закликала наших громадян штурмувати парламент і була одним з організаторів вторгнення до парламенту . Але моя абсолютно непохитна позиція полягає в тому, що навіть задля правосудного рішення неприйнятно йти на дії, якщо це загрожує здоров’ю, життю або створює можливість для політичної ескалації в країні», — озвучив прем’єр.

Після заяви про відставку прем’єра у міністерстві внутрішніх справ країни заявили, що заплановане затримання Мелії відкладене.

Глава партії «Єдиний національний рух» Михайло Саакашвілі прокоментував ці події. «Прем'єр-міністр Грузії був змушений піти у відставку після протесту об'єднаної опозиції, в якій лідирує моя партія», — написав він у Facebook. При цьому Саакашвілі назвав посла України в Грузії Ігоря Долгова «продажним».

რეჟიმი იშლება, მაგრამ ახლა განსაკუთრებული მობილიზაცია და სიფრთხილეა საჭირო, ბოლომდე არის მისაყვანი საქმე. რიგგარეშე...

Posted by Mikheil Saakashvili on Thursday, February 18, 2021

Раніше опозиційні партії Грузії висували три основні вимоги до влади у зв'язку із подіями, що відбулися 20 червня біля стін парламенту.

Як писали «Кримські новини», під час розгону протестної демонстрації в ніч на 21 червня у Тбілісі постраждали 240 чоловік, 102 з яких залишаються в лікарнях. Серед постраждалих є журналісти.