Представники Меджлісу і МЗС обговорили створення «Кримської платформи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Листопада 2020, 13:28
Ірина Требунських
13 Листопада 2020, 13:28

Під час зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба порушив питання консолідації дій при створенні «Кримської платформи». Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Представники кримськотатарського народу, серед яких був і лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, і голова Меджлісу Рефат Чубаров та народний депутат Рустем Умєров, запевнили, що готові брати активну участь у створенні міжнародного майданчика з деокупації Криму.

Чубаров сказав, що сподівається на успішний запуск платформи у травні 2021 року і запевнив про готовність Меджлісу взаємодіяти з органами влади задля втілення цієї ініціативи в життя.

Ми маємо спільні погляди і рішучість робити те, у що віримо. Якщо ми, Україна, не будемо штовхати вперед справу деокупації Криму, ніхто у світі не буде робити це за нас, — зауважив Кулеба.

Умєров запропонував налагодити взаємодію з Верховною Радою і створити міжпарламентську асамблею на базі «Кримської платформи». Також депутат анонсував реєстрацію міжфракційного об'єднання у Верховній Раді, щоб залучити нардепів до роботи платформи.

Водночас Джемілєв підкреслив, що будь-яке обговорення питань Криму не має відбуватися без участі власне кримських татар. 

Також Кулеба нагадав, що Україна вперше застосувала секторальні санкції, а саме як реакцію на недружнє рішення Нікарагуа призначити в порушення українського та міжнародного законодавств так званого «почесного консула» в тимчасово окупованому Росією Криму. «Це чіткий сигнал, який демотивує будь-кого від подібних кроків», — підкреслив міністр.

Як повідомляли «Кримські новини», Словенія пристала на ініціативу щодо створення Україною «Кримської платформи». США також підтримують пропозицію долучитися до «Кримської платформи».

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа».