Правозахисники визнали політв'язнем кримчанина Приходька

Новини України та світу
Хельга Полтавка
06 Квітня 2021, 17:58
Фото: ru.krymr.com
Хельга Полтавка
06 Квітня 2021, 17:58

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Олега Приходька політичним в'язнем відповідно до міжнародного керівництва щодо визначення цього поняття.

Про це йдеться на сайті «Меморіалу».

Ми вважаємо, що його справа була сфальсифікована за відсутності складу злочину. Олега Приходька переслідують винятково через його політичні переконання і з порушенням права на справедливий судовий розгляд. Ми вимагаємо негайно звільнити Приходька з-під варти і скасувати оголошений у його справі вирок, — йдеться у заяві.

У «Меморіалі» повідомили, чому вважають Олега Приходька політв'язнем.

«Вивчивши матеріали справи, ми дійшли висновку, що Олег Приходько є жертвою політичного переслідування, яке пов'язане з його проукраїнськими політичними поглядами», — додають правозахисники.

За версією окупантів, Приходько готував «вибух будівлі адміністрації міста Саки» в Криму і «підпал будівлі Генерального консульства Росії» у Львові.

Довідка: 63-річний Олег Приходько — кримчанин, який має негативну позицію щодо окупації півострова Росією. Наприкінці 2018 року його притягували до адміністративної відповідальності через одяг і татуювання. У жовтні 2019 року Приходько затримали співробітники ФСБ у «кримінальній справі». Його звинуватили в «приготуванні до терористичного акту», а також «виготовленні та зберіганні вибухових пристроїв».

Нагадаємо, 3 березня 2021 року окупанти засудили Приходька до п'яти років колонії суворого режиму. Зараз він перебуває у СІЗО, очікуючи розгляду апеляційної скарги.