«Позиція Австрії щодо Криму залишається незмінною» — посол Пфандлер

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Жовтня 2020, 16:42
Ірина Требунських
03 Жовтня 2020, 16:42
Гернот Пфандлер та Еміне Джеппар

Основною темою обговорення під час зустрічі першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джеппар з послом Австрії Гернотом Пфандлером був тимчасово окупований Крим. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Джеппар зазначила, що тема окупованих територій України повинна залишитися пріоритетним в міжнародній політиці.

Обшуки, арешти, довготривалі ув’язнення стали буденною реальністю в тимчасово окупованому Криму. Понад 100 громадян України, більшість з яких кримські татари, залишаються у в’язницях під приводом нібито «боротьби з тероризмом», — наголосила заступниця міністра.

Також Джеппар висловила надію, що Австрія візьме участь у міжнародній Кримській платформі з метою спільних дій задля захисту прав кримчан та деокупації півострова.

Пфандлер в свою чергу наголосив, що позиція Австрії щодо українського півострова залишається незмінною. «Кордони не можуть перекроюватися, а Крим — це Україна», — уточнив він.

«Відбулася дуже суттєва зустріч із заступницею міністра закордонних справ Еміне Джеппар, яка готується до свого візиту у Відень, що відбудеться наступного тижня», — написав Пфандлер у Twitter.

«Кримські новини» повідомляли, що 27 березня під час телефонної розмови з головою українського МЗС Дмитром Кулебою федеральний міністр з питань Європи та закордонних справ Австрії Александр Шалленберг підтвердив, що намагання Росії скасувати санкції з огляду на коронавірус є безперспективними.

Раніше Дмитро Кулеба заявив про спроби Росії маніпулювати пандемією COVID-19 задля зняття санкцій.