«Поїздку до Криму під час «виборів» оплатив комітет з міжнародних питань Держдуми» — німецький депутат Еме | QHA media
26 Червня 2020, 17:43

«Поїздку до Криму під час «виборів» оплатив комітет з міжнародних питань Держдуми» — німецький депутат Еме

Закрити
Ульріх Еме

Депутат Федерального парламенту Німеччини від правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Ульріх Еме зізнався, що його поїздку в анексований Росією Крим на «вибори» російського президента фінансували з РФ. Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel.

На запрошення Кремля політик Еме взяв участь у виборах Володимира Путіна в окупованому Криму як «спостерігач» у березні 2018 року.

Згідно з декларацією Еме, його витрати на проїзд до окупованого Криму сплатив комітет з міжнародних питань Держдуми, тобто російський парламент, — йдеться у повідомленні.

Відповідно до німецького законодавства, членам Бундестагу заборонено приймати винагороду та грошові виплати, якщо за них вони використовують свій мандат в інтересах «спонсора».

Інші представники партії AfD теж відповідали на запитання журналістів щодо фінансування з Росії. Депутати Дітмар Фрідхофф, Антон Фрісен, Маркус Фромаєр і Вальдемар Хердт взагалі не відповіли, а Роббі Шлунд заявив, що його поїздка до окупованого Криму була «профінансована приватною особою». Штеффан Котре і Штефан Койтер запевнили, що це було начебто «парламентське відрядження» і «ділова поїздка» від партії. 

«Кримські новини» повідомляли, що німецькі ультраправі у 2018 році незаконно відвідували анексований Крим. При цьому МЗС Німеччини не вітає подібні візити і постійно попереджає політиків про можливі наслідки.

Напередодні Ялтинського «форуму» у квітні 2019 року прокуратура Автономної Республіки Крим нагадала іноземним громадянам, що за українським законодавством в’їзд на окуповані території можливий тільки через материкову частину України. І для цього необхідно отримати дозвіл від державних органів.

Дивитись ще: