Повноцінний пропуск на Донбасі здійснюється через один КПВВ

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Червня 2021, 17:11
Ірина Требунських
12 Червня 2021, 17:11

З семи відкритих контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі повноцінний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Про це повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.

Зазначається, що КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08:00 до 16:00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблокували окупанти окремих районів Донецької та Луганської областей. Наприклад, навпроти КПВВ «Новотроїцьке» окупанти розблоковують рух тільки двічі на тиждень і лише для окремих громадян.

Повноцінний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській», де за останні сім днів на тимчасово окуповану територію України пройшло 6684 особи, а на контрольовану територію — 7321 людина. Таким чином пасажиропотік тут у порівнянні з минулим тижнем збільшився на 15%.

Російські найманці не допустили на тимчасово окуповану територію України 30 осіб, прикордонники забезпечили їх повернення на контрольовану територію. Прикордонники виявили п’ятьох громадян, які прямували на контрольовану територію за частково підробленими документами, — повідомляє штаб.

Міжнародний комітет Червоного Хреста та управління Верховного комісара ООН у справах біженців доправили гуманітарний вантаж для населення тимчасово окупованої території України. Йдеться про будівельні матеріали, медичне обладнання та товари медичного призначення. Гуманітарну допомогу загальною вагою близько 71 тонни  доправили шістьма вантажівками через КПВВ «Новотроїцьке» та «Щастя».

Прикордонники нагадують, що громадяни України, які підлягають самоізоляції під час слідування на контрольовану територію, зобов’язані активувати мобільний додаток «Вдома» або пройти обсервацію.

Без самоізоляції пропускають громадян України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на контрольованій урядом території. При собі слід мати запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Тижневий звіт роботи КПВВ у районі проведення ООС

Тижневий звіт роботи КПВВ у районі проведення ООСЗа рішенням Командувача операції Об’єднаних сил усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування. Контрольні пункти функціонують щоденно з 08.00 до 16.00.Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України.Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» окупанти розблоковують рух, тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. У ці дні лінію розмежування в контрольному пункті перетнули 305 осіб та 47 транспортних засобів до тимчасово окупованої частини Донеччини, водночас 436 осіб та 70 транспортних засобів проїхали на підконтрольну українській владі територію.З семи відкритих КПВВ повноцінний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Пасажиропотік там у порівнянні з минулим тижнем збільшився на 15%. Загалом за тиждень через цей дорожній коридор на тимчасово окуповану територію України пройшло 6 684 особи, а на контрольовану територію – 7 321 особа.Крім того, російські найманці не допустили на тимчасово окуповану територію України 30 осіб, прикордонники забезпечили їх повернення на контрольовану територію.Також прикордонники виявили 5 громадян, які прямували на контрольовану територію за частково підробленими документами. До Нацполіції направлені повідомлення про виявлення ознак кримінальних правопорушень.Через КПВВ «Новотроїцьке» та «Щастя» проїхало 6 вантажних автомобілів з гуманітарним вантажем. Міжнародний Комітет Червоного Хреста та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців для населення тимчасово окупованої території України доправили будівельні матеріали, медичне обладнання та товари медичного призначення. Загальна вага гуманітарної допомоги склала близько 71,1 тонни.Нагадуємо, що відповідно до наказу командувача Об’єднаних сил, в контрольних пунктах продовжено дію карантинних обмежень. Обов’язковою умовою залишається проходження температурного скринінгу та перебування в КПВВ у захисній масці (респіраторі) із дотриманням соціальної дистанції.Без самоізоляції будуть пропускатися громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.Громадяни України, які підлягають самоізоляції під час слідування на контрольовану територію, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації. А іноземцям під час перетину лінії розмежування окрім цього необхідно мати поліс страхування.

Posted by Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation on Saturday, June 12, 2021

Нагадаємо, контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду «Чаплинка», розташований у Херсонській області на адмінмежі з окупованим Кримом, призупинив свою роботу.

Як повідомляли «Кримські новини», 26 лютого, напередодні відкриття окупантами проходу поруч з контрольним пунктом в’їзду-виїзду «Оленівка-Новотроїцьке», самі ж окупанти здійснили обстріл Оленівки, чим блокували прохід.