Поступки окупанту розглядатимуться як зрада — Джемілєв дав напуття президенту, якого обирають сьогодні | QHA media

Поступки окупанту розглядатимуться як зрада — Джемілєв дав напуття президенту, якого обирають сьогодні

21 Квітня 2019, 18:10
Закрити

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв проголосував сьогодні на виборах президента України у Києві на дільниці №382, яка розташовується на Лівому березі у приміщенні Українського коледжу імені Сухомлинського, повідомляє кореспондент QHA media.

Джемілєв прийшов на дільницю із сином Хайсером, невісткою Решиде і маленькою онукою.

Відповідаючи на запитання журналістів, Джемілєв підкреслив, що у процесі виборчої кампанії були проаналізовані програми, висловлювання та дії усіх кандидатів. І він віддав свій голос за кандидата, якого підтримав Меджліс кримськотатарського народу.

Джемілєв закликав українських виборців з усією серйозністю поставитися до голосування на виборах президента, з огляду на складну ситуацію, в якій опинилася країна.

«Я думаю, що український народ — серйозний. У першому турі трошки пожартував», — додав він.

Лідер кримськотатарського народу також дав своєрідне напуття майбутньому президенту, незалежно від його прізвища. При цьому підкресливши, що ні український, ні кримськотатарський народ не дозволять нікому йти на поступки окупантам у питанні збереження і повернення територій.

Якщо він зробить якісь кроки і піде на поступку окупантами у плані визнання окупації, то це буде розцінюватися як зрада Батьківщині й сигнал до того, що цей президент вже не може розглядатися як президент, він розглядатиметься як ворог, зрадник, — зазначив Джемілєв.

Він також повідомив, що його дружина Сафінар у зв’язку зі смертю матері раніше поїхала в Крим, проте сьогодні вона приїде у Херсон, проголосує на виборах, і потім знову повернеться на півострів.

Джемілєв також додав, що незважаючи на досить непросту процедуру, необхідність двічі приїжджати на «материк», і загрозу особистій безпеці, на Херсонщину приїжджають голосувати українські громадяни і з окупованого Криму.

«Окупанти пильно стежать: хто, куди, навіщо поїхав. Тому великої кількості вихідців з Криму ми не очікуємо. З Криму безпосередньо виїхало 700 – 800 чоловік», — заявив лідер кримськотатарського народу.

У коментарі QHA media член виборчої комісії дільниці №382 Олена Азарова розповіла, що на дільниці, де голосував Джемілєв, до списків внесено 1849 виборців, на 12:00 проголосувало 475 осіб або приблизно 25% від зареєстрованих виборців. Ніяких порушень на середину дня не зафіксовано. За її словами, у другому турі на 12 годину явка майже у 2,5 рази вища, ніж була у першому турі — тоді на цей час проголосувало приблизно 10%.

Дивитись ще: